banner851

banner614

AZMİ ÖRNEK OLDU

Düzce Üniversitesi’nin okuyan engelli öğrenci Ahizer Özbek'in engelleri ortadan kaldırarak göstermiş olduğu azmi, diğer öğrencilere örnek oldu.

banner619
Eğitim 22.02.2016, 12:29
484
AZMİ ÖRNEK OLDU

 Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü'nde eğitimine başlayan görme engelli öğrenci Ahizer Özbek'in engelleri ortadan kaldırarak göstermiş olduğu azmi, Ülkemizdeki birçok engelli bireye güzel bir örnek teşkil ederek onları hayata bağlıyor.

Özbek’in göstermiş olduğu gayretlerin ve Üniversitenin bu konudaki duyarlılığının ekrana taşındığı TRT'de yayınlanan röportajda, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Şenel Önaldı ile Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, öğrencimiz için yapacakları çalışmalarla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Görme engelini eğitim için bir engel olarak görmediklerini belirten Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Özbek’in eğitimini huzurla bitirebilmesi için Düzce Üniversitesi olarak gereken her şeyin yapılacağını ifade etti.

Haber; S.KAŞKIR

Yorumlar (2)
ALİ 6 yıl önce
BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM
FATİH SEVKAR 6 yıl önce
KARDEŞİMİZİ TAKTİR EDİYORUZ. ANCAK ŞEHRİMİZDE DE MEVCUT ENGELLİ ARKADAŞ / KARDEŞLERİMİZ MEVCUT. BENCE ONLARIN TALEP,ŞİKAYET HABERLERİ DAHA ÖN PLANA ÇIKARILMALI