banner851

banner614

BAKAN'DAN NET YANIT: MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 30 bine yaklaşan pozitif vaka sayısı nedeniyle okulların kapatılacağı iddialarına yanıt verdi. Artan vaka sayılarına rağmen yüz yüze eğitime devam edilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Özer, "Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok. Eğitim sisteminin devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz" dedi.

banner619
Eğitim 20.09.2021, 14:15 20.09.2021, 14:38
3126
BAKAN'DAN NET YANIT: MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ

Milli Eğitim Bakanı Özer, Şile'de katıldığı okul açılış programında yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de vaka sayılarının 30 bine yaklaşması sonrasında okulların kapatılacağı yönündeki iddialara da yanıt veren Bakan Özer, "Eğitim sisteminin, açık ve yüz yüze eğitime devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz" ifadelerini kullandı.

"YÜZ YÜZE EĞİTİMİN YERİNE İKAME EDİLECEK HİÇBİR MEKANİZMA YOKTUR"

Koronavirüs sürecinden en fazla etkilenen sektörlerden birinin eğitim sektörü olduğunu ancak Milli Eğitim Bakanlığının tüm camiasıyla bu süreçte müthiş bir performans gösterdiğini ifade eden Özer, "Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok. Okulların yüz yüze eğitime ara vermesinde istediğiniz kadar dijital platformları verimli bir şekilde kullanabilirsiniz ama okul sadece öğretmenin gerçekleştirildiği mekanlar değildir. Öğrencilerimizin psikososyal gelişimlerini tamamladığı, ortak çalışmalar üretebildiği, sıcak yemeklerin yenildiği, kültür, sanat ve spor aktivitelerinin yapıldığı mekanlar. Dolayısıyla yüz yüze eğitimin yerine ikame edilecek hiçbir mekanizma yoktur. Ama bu, şu demek değildir; dijital platformlardan vazgeçeceğiz. Hayır ama yüz yüze eğitime devam ederken sürekli dijital platformlardan da destek alacağız" diye konuştu.

"YÜZ YÜZE EĞİTİM BİR GÜVENLİK MESELESİDİR"

Sağlık Bakanlığının belirlediği vaka veya yakın temas nedeniyle bazı sınıfların yüz yüze eğitime 14 gün ara verdiğini, 14 günlük süre içinde dijital platformlar üzerinden uzaktan eğitime devam edildiğini aktaran Özer, "Eğitim sisteminin, açık ve yüz yüze eğitime devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz" dedi.

ÖĞRETMENLERDE AŞI ORANI

Bakan Özer, öğretmenlerle gurur duyduklarını dile getirerek, öğretmenlerde bir doz aşı oranının yüzde 92'ye, iki doz aşı oranının ise yüzde 83, aşı olmayıp antikor üreten öğretmen oranının yüzde 5 olduğunu aktardı.

banner844
Yorumlar (4)
... 4 hafta önce
Kapatmayın kapatmayın sizin o eğitim dediğiniz Allah belanızı versin benim iki çocuğum okulda virüs kapıp şuanda evde pozitif ler siz cocuklar okusun diye okul açmıyorsunuz servisciler ve özel okullar para kazansın diye acık tutuyorsunuz şu dünyada hiç bişey insan sağlığından daha değerli değildir Allah bildiği gibi yapsın..
vatandaş. 4 hafta önce
göndermeyin çocuğunuzu zorla alan yok. çocuklarda bu hastalıktan vefat olasılığı gripten daha az. çocuğunuzu egitin.
Cemile 4 hafta önce
Egitim olmalı tabiki ama cocuklar yuzyuze egitime başladığından beri psikolojileri dahada bozuldu.siniflar tek tek karantinaya giriyo ister istemez etkileniyolar.çocuklarim diyo sira bizemi geliyo anne.egitim olacak tabi ama kimse çouğunu yolda bulmadı bakanım...
vatandaş. 4 hafta önce
göndermeyin çocuğunuzu. biz de yolda bulmadık ama çocukların yine eve kapanması istemiyoruz.