banner851

banner955

BAKAN KOCA AÇIKLADI…

6 Eylül’de Koronavirüs salgının gölgesinde başlayan yüz yüze eğitimden, Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de vakaların artması ile uzaktan eğitime geçileceğine yönelik söylentilerin hızla artması ile öğrenci ve velilerin kafalarında soru işaretleri oluşturdu. Bu konuda en net yanıt ise, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan geldi. Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Bilim Kurulunun gündeminde böyle bir durumun olmadığını belirtti.

Eğitim 01.11.2021, 13:31
1234
BAKAN KOCA AÇIKLADI…

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir kabusa dönüşen Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını tehdidini sürdürüyor. 6 Eylül tarihinden buyana Türkiye’de verilen yüz yüze eğitimin, son dönemlerde vaka oranlarının artması ile uzaktan verilmesine yönelik söylentilerin artmasına neden oldu. 
Bu söylentiler öğrenci ve velilerin kafalarını karıştırırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüz yüze eğitimin devam edeceğini bildirdi. 
“Gündemimizde böyle bir durum yok!”
Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır. Bilim Kurulumuzun böyle bir gündemi yok. Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış. Öğrencilerimize başarı dolu haftalar diliyoruz” açıklamalarında bulundu. 
HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız