banner851

banner614

BAKAN ÖZER YOL HARİTASINI AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün itibariyle ikinci haftasına başlanan yüz yüze eğitimle ilgili konuştu. Vakaların artması ve yeniden kısıtlamaların gündeme gelmesi durumunda okulların kapanmayacağını vurgulayan Bakan Özer, “Vakaların yaygınlaşması durumunda okulla ilgili değil sınıfla ilgili karar alacağız.” dedi.

banner619
Eğitim 13.09.2021, 14:48
3205
BAKAN ÖZER YOL HARİTASINI AÇIKLADI

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1.5 yıldır uzaktan eğitim faaliyetleriyle sürdürülen eğitim-öğretimde 6 Eylül itibariyle tam zamanlı yüz yüze eğitim modeline dönüldü. Yaklaşık 15 milyon öğrenci uzun bir aranın ardından okullarına kavuştu. Bugün itibariyle de yüz yüze eğitimde 2. hafta başlamış oldu.

“OKULLAR DEĞİL SINIFLARLA İLGİLİ KARAR ALINACAK”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, salgın ortamında başlanan yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Salgında olağanüstü artışların yaşanması durumunda bile en son kapatılacak yerlerin okullar olduğunun altını çizen Bakan Özer, bu durumda izlenecek yol haritasını açıkladı. Bakan Özer, “Tüm okullarımızda uyulması gereken kuralları belirledik. Vakaların yaygınlaşması durumunda okulla ilgili değil sınıfla ilgili karar alacağız. Okullarımızın açık kalması için her türlü tedbir alınacak.” dedi.

1 HAFTADA 198 SINIFTA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yüz yüze eğitimin ilk haftasında 198 sınıfta vaka görülmesi üzerine eğitime ara verildiğini açıklayan Özer, “Yüz yüze eğitimi inşallah devam ettireceğiz. Şu an itibarıyla vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok. 1 haftalık yüz yüze eğitim sürecinde Türkiye genelinde, 850 bin sınıfın sadece 198'inde vaka nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi.” diye konuşarak yüz yüze eğitimin alınan tedbirler ışığında kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Veli 2 hafta önce
Yok olurum hiç tüm veliler covid olacak rahat edeceksiniz. Okul yapmıyorsunuz zaten mevcut hali ile daha akılcı çözümler bulunarak yüz yüze eğitime devam edilebilir bence. tüm tedbirleri aldık haaa aldınız artık o eski halk yok herşe
Veli 2 hafta önce
Ayrıca okullarda tedbir falan yok aynı sınıfa 38 öğrenciyi almak tedbir mi? Tamam yüz yüze eğitim devam etsin.Ama böyle değil 6 güne yay tam gün olacağına sabahçı öğlenci yap müzik gibi beden eğitimi gibi dersleri çıkar.Temel dersleri ver.
Veli 2 hafta önce
Düzce de kaç sınıf kapatıldı? Sınıflar tıklım tıklım 1 vaka 2-3 günde 5 e 10 a çıkıyor.Bir kaç adres verebilirim.Bir okulda şu an sınıf karantinaya alındı kendi çocuklarımız covid oldu.Diğer bir okulda sınıf 36 kişilik ne zaman covid olacağız acaba
Ali 2 hafta önce
Ulvi ne hamsisi kardeşim. Fanatik balıkseversin çocukları hamsi gibi görmeye başlamışsın
ÖZEL OKUL 2 hafta önce
ÖZEL OKULLAR PARAYI ALDI BUNDAN SONRA KAPATABİLİRLER ARTIK BİR SIKINTI YOK..
Ulvi 2 hafta önce
Rizedede.trabzondada deniz var..orda hamsinin kasasi 20 tl..bizim burdaki balikcilar alismis milleti soymaya
:) 2 hafta önce
öğrenci-hamsi ??