banner614

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

banner619

COVİD-19 salgınının en çok etkilediği alanlardan biri olan eğitimle ilgili adımlar atılmaya devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu hafta öğrencilere 50 bin tablet dağıtılacağını bildirdi.

banner846
Eğitim 21.12.2020, 17:00
1081
BAKAN SELÇUK AÇIKLADI
banner844

Bulaş riskinin kontrol altında tutulması için Türkiye’de eğitim mart ayından bu yana eğitim-öğretim faaliyetleri çevrimiçi olarak uzaktan eğitim yöntemiyle yapılıyor. COVİD-19 salgınının en çok etkilediği alanlardan biri olan eğitimle ilgili adımlar atılmaya da devam ediliyor.

Her ne kadar eylül ayı itibariyle normalleşme adımları çerçevesinde haftada 2 gün olmak üzere yüz yüze eğitime kademeli dönüş çalışmaları başlatılsa da koronavirüs salgınının korkutucu boyutlara ulaşmasının ardından bu karardan geri adım atıldı. Son kararla birlikte de uzaktan eğitim 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar uzatıldı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Ekim günü Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere 500 bin tablet dağıtımı gerçekleştirileceğini açıklamasının ardından birçok ilde derslerini takip edebilmeleri adına öğrencilere tablet bilgisayarlar gönderilmeye başlandı. Ancak aradan geçen 2.5 ayda Düzce’de tablet dağıtım faaliyetleri hala başlamadı.

Çevrimiçi uzaktan eğitim sürecinin uzatılmasıyla  beraber tablet ihtiyacı yeniden gündeme geldi. 500 bin ücretsiz tablet başvurusu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ocak ayı sonuna kadar tabletlerin dağıtılmış olacağını bildirdi. Bu hafta içerisinde de 50 bin tabletin daha dağıtılacağının müjdesini verdi.

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Geçen hafta 50 bin 500 öğrencimiz daha internet paketli yeni tabletleriyle ders başı yaptı. İçinde çevirim dışı zamanlarda kullanabilecekleri eğitim içerik ve kaynakları da var. Bu hafta da 50 bin dağıtım yapacağız. Çocuklarımızın eğitim hakkı için gayret eden herkese teşekkürler." ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ TABLET ŞARTLARI NELER?

Öğrenci veya velilerinin tablet bilgisayar temini için herhangi bir başvuruda bulunmaları gerekmiyor. ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirilirken bu hafta dağıtım yapılacak ilerin arasında Düzce'nin olup olmadığı bilinmiyor.

Yorumlar (2)
Atsegh 6 ay önce
Bande tblt istorem
Recep ugur duzdil 6 ay önce
Ben basvuru yaptim insAllah gelir
15°
açık