banner851

banner614

BAKAN SELÇUK'TAN ÖNEMLİ DUYURU!

Yeni eğitim-öğretim sistemiyle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çok tartışılan öğretmen performans sistemine ilişkin konuştu. Bakan Selçuk, "Öğretmen performans sistemini uygulamayacağız" dedi.

banner619
Eğitim 20.07.2018, 12:25 20.07.2018, 17:26
1442

Yeni kabinenin ilk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Yeni eğitim-öğretim sistemine yönelik önemli mesajlar içeren konuşmasında Şelçuk, sivil toplum kuruluşları ve pek çok kesimde tartışma yaratan öğretmen performans sistemini uygulamayacaklarını söyledi.

“Öğretmen bizim önceliğimiz olacak”
Bakan değil gören olmaya çalışacağını kaydeden Yılmaz, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmen bizim önceliğimiz olacak. Veriye dair bir politika üreteceğiz. Ana konularla ilgili vizyon belgeleri hazırlayacağız. Öğretmenlere sağlık özrü konusunda bir kolaylık, rahatlama getireceğiz.

"Diploma temelli değil, vasıf temelli bir anlayışla gideceğiz"
Eğitim ihraç edilir ama ithal edilemez. Vizyonumuzu bizim kelimelerimiz doğuracak. Gerçekten şeffaf olmayı çok arzuluyoruz. Gizlemek çocukların hayrına değil. Mutabakat çok önemli, herkesi dinleyeceğiz. Diploma temelli değil, vasıf temelli bir anlayışla gideceğiz. Çocuklar günde 4 saat sosyal medyada bunun farkındayız.

Performans sistemi kalkıyor
Öğretmen performansıyla ilgili ilan edilen şeyin işlevsel olduğunu düşünmüyorum ve böyle bir şeyi Bakanlık olarak uygulamayacağız.”


Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (9)
Mehmet 3 yıl önce
Bakan deneme sınavı vb angil dingil sınavları, tören bayram müsamere vb ne işe yaradığı belli olmayan etkinlikleri de kaldıracak inşAllah. Öğretmen sadece öğretmenlik yapacak. Yöneticiler de düz memur gibi çalışacak herşeye karışamayacak.
adamın teki 3 yıl önce
Sayın bakanım, memdeki yetkililer veliye ayrı, idareciye ayrı, öğretmene ayrı konuşuyor maalesef, öncelikle bunu düzeltmeniz lazım.
veli diye yazan deliye 3 yıl önce
He he sen velimisin şimdi
Deli 3 yıl önce
Akıllı bir kişisiniz galiba.Onun için fikirlerinizden faydalanmamız lazım. Şuraya doğrusunu yazında delilikten kurtulup sizin gibi akıllanalım
Veli 3 yıl önce
Başarılı ile başarısızı aynı sepete koymak bi hata. Sınıfta kalmanın kaldırılması hata. Zayıf öğrenci ile çalışkan öğrencinin aynı sınıfta bulunması eşitlik değil aksine çalışkan öğrencilere haksızlıktır. Umarım bu hata düzeltilir.
Veli 3 yıl önce
Yani sonuçta kalan yok değil mi ?
adamın teki 3 yıl önce
Sınıfta kalma hala var, uygulamayanların hatası, kim dedi sınıfta kalma yok diye?
Adam 3 yıl önce
Adam adam tebrikler.
Veli 3 yıl önce
Umudumuz oldunuz.şımarık veli görmek istemiyoruz artık.öğretmenler hakettiği değeri ve tecrübelerini kullanarak bir eğitim verebilir artık.şu okul forma zorunluluğuda ger gelsin lütfen.öğrencimi sivil mi ne oldukları belli olmuyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın