banner614

BAKANLIK TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULAR ÖĞRENCİLERE DAĞITILACAK

banner619

Düzce Ölçme ve Değerlendirme Merkezi, uzaktan eğitim sürecinde 8. ve 12. sınıfta öğrenim görüp, internet erişimi konusunda sıkıntı yaşayan dezavantajlı öğrencilere yönelik destek paketi hazırladı.

Eğitim 18.05.2020, 13:25
3748
BAKANLIK TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULAR ÖĞRENCİLERE DAĞITILACAK
banner785

Düzce Ölçme Değerlendirme Merkezi,  Mart, Nisan, Mayıs aylarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  yayımlanan soruları basım işlemini gerçekleştirdi.

Sorular gerçekleştirilen basım işleminin ardından öğrencilere ulaştırılmak üzere ilgili ilçe ve okul yöneticilerine teslim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sorulara Düzce Ölçme Değerlendirme Merkezi de 432 soru ile destek verdi. Basılan sorular  8. ve 12. sınıfta öğrenim görüp, internet erişimi konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilere dağıtıldı.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava girecek 8. Sınıf öğrencilerine yönelik destek setinde 135, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek 12.Sınıf öğrencilerine yönelik destek setinde ise 270 soruya yer verildi.

Yorumlar (2)
Vatandaşa vatandaş 9 ay önce
Gelme kardeşim o zaman o kadar saate gece gündüz o kitapçıklar için çalıştık biz böyle bir zamanda üstümüze düşen neyse yapmaya çalışıyoruz emeğe saygı gösterelim lütfen.
vatandaş 9 ay önce
8.sınıflar için sadece bir deneme, bilseydik oraya gelmezdik onca yoldan, kendimiz çıktısını alırdık.
13°
kapalı