banner851

banner614

BAŞARILARI SINIRLARI AŞTI

banner619

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan ve işbirliğini amaçlayan eTwinning faaliyetleri kapsamında projeleri başarılı bulunan Düzce'de görevli 4 öğretmen, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikası almaya hak kazandı. Başarılı eğitimciler, sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in elinden aldı. Ayrıca Mustafa Kemal Ortaokulu, Şıralık Vatan Ortaokulu ve Şükran Öney Anaokulu da Avrupa Kalite Etiketi Levhası sahibi oldu.

banner846
Eğitim 09.10.2019, 17:13 09.10.2019, 17:30
547
BAŞARILARI SINIRLARI AŞTI
banner844
Düzce'de eTwinning portalına kayıt olan 4 öğretmen 2018 yılında gerçekleştirdikleri başarılı projeleri nedeniyle Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikasını almaya hak kazandı.
Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikası almaya hak kazanan okul, öğretmen ve projeler şöyle sıralandı:


Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürlüğü - Öznur Günesen - "Four Seasons"
Şıralık Vatan İlkokulu Müdürlüğü - Çağla Ulukaya -"Ülkemi Seviyorum Kültürel Mirasıma Sahip Çıkıyorum"
Şükran Öney Anaokulu Müdürlüğü - Özge Çeltek - "Small Scientist (Stem Club)", "Science Scholl"
Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürlüğü- Kerim Sivrikaya - "Movie me", "Language bloom", "London bus"
eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmektedir.


İlimiz okulları; Mustafa Kemal Ortaokulu, Şıralık Vatan Ortaokulu ve Şükran Öney Anaokulu Avrupa Kalite Etiketi Levhası almaya hak kazanmıştır. eTwinning Okulu uygulaması kapsamında tüm kriterleri yerine getirip başvurusu kabul edilen okullara eTwinning Okulu ünvanı verilmektedir. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında ülkemizde başvurusu kabul edilen 298 okul ilimizde 1 okul eTwinning okulu ünvanı ile ödüllendirilmiştir.


Ulusal ve Avrupa Kalite Sertifikası alan okul idareci ve öğretmenlerimiz Şube Müdürümüz Ahmet Yakupoğlu ve eTwinning Koordinatörü Elif Fergane eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'i makamında ziyaret ederek, sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürümüzün elinden aldılar."


eTwinning nedir?
Öte yandan Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojileri ve yabancı dil becerilerinin arttırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyeti Türkiye'de Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yürütülüyor. eTwinning faaliyetine üye olunan 2009 yılından itibaren, eTwinning portalına ülke çapında 44 bin 346 okuldan 177 bin 432 öğretmen kayıt olurken, 2018 yılı içerisinde, bu öğretmenlerden 4 bin 232'si Kalite Etiketi başvurusu gerçekleştirdi. Başvuru yapan öğretmenlerden bin 760'ı Ulusal Kalite Etiketi, 789'u ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı.
Yorumlar (0)