banner615

banner614

banner701

‘BAŞARIYA BİR ADIM PROJESİ’ DEVAM EDİYOR

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Başarıya Bir Adım Projesi’ devam ediyor. Proje kapsamında son sınıfta öğrenim gören öğrencilere destek olmak, akademik başarılarını takip ederek onları lise ve üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlamak amaçlanıyor.

Eğitim 19.11.2020, 11:50 19.11.2020, 11:24
1497
‘BAŞARIYA BİR ADIM PROJESİ’ DEVAM EDİYOR
banner785

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dört yıldır sürdürülen ‘Başarıya Bir Adım’ projesi yeni tip koronavirüs salgını döneminde de tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine destek olunuyor. KOÇ Öğretmenlik Uygulaması öğrencilerinin her zaman ulaşabileceği, onlara rehberlik edebilecek bir öğretmeni olmasını sağlanıyor.

Salgın hastalık döneminde özellikle interaktif iletişim yollarını kullanarak son sınıf öğrenci ve velilerine ulaşarak, veli-öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişimi güçlü tutmak amaçlandı. Kazanım değerlendirme ve analizlerini planlayarak öğrencilerin akademik başarılarını takip edildi.

COVİD-19 dönemini en iyi şekilde değerlendirmek adına son sınıf öğrencisi olan her öğrencini velisi ile iletişime geçilerek, öğrencinin evde neler yapması gerektiği, uzaktan eğitim ve canlı derslere katılım ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Projenin koordinasyonunun sağlanması için yapılan değerlendirme toplantıları da sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in başkanlığında gerçekleştirildi. İl merkezinde faaliyet gösteren lise ve ortaokul müdürlerinin katıldığı toplantılarda; projenin uygulama verileri, destekleme ve yetiştirme kurslarına katılım ve devam, veli ile iletişim, kazanım değerlendirme ve analiz yapma, okullarda yapılan örnek uygulamalar değerlendirildi. Başarıya Bir Adım projesinin yeni dönemde de uygulanmaya devam edileceği öğrenildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (6)
Nagihan Dariyerli 2 hafta önce
Bende bu konuda yardım almak istiyorum
halk 2 hafta önce
nedir bu.Hangi öğrencinin haberi var.Çocuklar kara kara düşünüyor.Nasıl giricez sınava diye.Zenginler hoca tutup çocuklarını hazırlıyorlar.Ya parası interneti olmayan.Özel okullar ve dershaneler kapatılsın.Adaletli bır öğretim olmuyor..
Pardon 2 hafta önce
% Kaç başarı var ? Biz de lise son sınıfız ama ne arayanımız ne program yapanımız ne de takip edenimiz var. Pardon biz Düzce de yaşıyoruz. Onlar başka ilde bu projeyi yaptılar herhalde.
Veli 2 hafta önce
Lise sonda çocuğum var Çok zorlanıyoz kimse aramadı acaba bizmi arıcaz Milli eğitimi anlamadım
adamın teki 2 hafta önce
Umarım bazı öğretmenler evlere gidip de virüs dağıtmazlar ya da virüse mağruz kalmazlar. Uzaktan yapın toplantınızı, şov peşinde koşmayın.
Vatandaş 2 hafta önce
Birol bey çok doğrucu ya (!) Maske kullanımı da gayet yerinde olmuş.. (!)
12°
parçalı az bulutlu