banner851

banner614

BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDILAR

banner619

Milli Eğitim Müdürlüğü liselerarası genel kültür ve bilgi yarışmasının finali yapıldı. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği yarışmada finale kalmaya hak kazanan 6 okul kıyasıya yarıştı.

banner846
Eğitim 17.05.2012, 17:12
199
BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDILAR
banner844

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası Genel Kültür ve Bilgi Yarışmasının finali 18 Temmuz Kapalı Spor Salonunda yapıldı.
 Merkez ve ilçelerden toplam 38 okulun katılığı yarışmada finale kalmaya hak kazanan   Düzce Fen Lisesi, Arsal Anadolu Lisesi,Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Özel Doğa Koleji ve Özel Yunus Güner Lisesi öğrencileri kıyasıya yarıştı.
Finale kalmaya hak kazanan 6 okulunun öğrencilerine Edebiyat, matematik-geometri, fizik, kimya, coğrafya, din kültür ve ahlak bilgisi, biyoloji ve genel kültür kategorilerinden toplam 20 soru yöneltildi.
Öğrenciler, doğru yanıtları verebilmek için ter dökerken salonu dolduran arkadaşları da tezahüratlarla destek verdi.
Yarışmayı Vali Vasip Şahin, Vali Yardımcısı Ramazan Şahin, Belediye Başkanı İsmail Bayram, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran da izledi.

Yarışma sonunda Yunus Güner Lisesi birinci, Anadolu Öğretmen Lisesi ikinci, Fen Lisesi üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren okulların öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)