banner851

banner614

BİLİM FUARI’NDAKİ ESERLERİ SERGİLENDİ

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptıkları bilimsel projeler sergilendi. Projeleri gezen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, öğrencilerden bilgi almayı da unutmadı.

banner619
Eğitim 17.05.2018, 11:21 17.05.2018, 15:27
961

TÜBİTAK Bilim Fuarı’na katılan Düzce’deki 81 okuldan biri olan Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi fuarda sergilenen bilimsel çalışmalarını bugün de okulda sergiledi.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden çalışmalara ilişin bilgiler aldı.“Geleceğimiz için çok önemli”
Projeleri inceledikten sonra açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit şöyle konuştu:

“Yapılan fuara Düzce’den plakamız gibi 81 okul katıldı. Bu okullardaki projeleri görüyoruz. Yapılan projeler meslek lisesine yakışır ve orijinal düşünülmüş projelerdir. Bu tarz projeler çocuklarımızın teknik anlamda, bilim teknolojileri anlamında yetişmesini sağlıyor. Ülkemizin gelişmesi için bu tarz çalışmalar büyük önem taşıyor. Ülkemizin gelişmesi için gençlerimize bu tarz çalışmalarda destek olmamız gerekiyor. Sizin de gördüğünüz gibi yapılan robot olsun, diğer çalışmalar olsun çok değerli çalışmalar olarak göze çarpıyor.”Okul öğrencilerinin kendi tasarlayıp ürettikleri çalışmalar arasında robot, teknik aletler, maket-biyonik enerjili evler gibi farklı bilimsel projeler, sergiyi gezenlerin dikkatini çekti.Haber: M.AYDIN

Yorumlar (3)
tebrilker 3 yıl önce
hepsini gezdik, bilim sanat merkezi düzce için büyük fark atıyor, emeği geçenleri tebrik ederizzz
Öyle Mi ? 3 yıl önce
Bu öğrencilerin emeklerine saygı gerekli .
Fark konusuna gelince Bilim Sanat Merkezi nede FARK atan okullara Düzce de mevcut. Bilsem' e sorabilirsin
Esnaf 3 yıl önce
Sayın müdür bey yetişdirdiginiz nesiller ne büyüge ne küçüklere sevgi duyuyor bırakın bu boş lafları. Eğitim sistemi çöktü 16 senede 4nesil ziyan oldu bu ülkede zayık ümmetin evlatlarına bununla ilgili bir birey olarak ne yaptınız onu cevap