banner851

banner614

‘BİLİM MERKEZİ’ İÇİN SÖZLEŞME İMZALANDI

banner619

Düzce’ye kurulması planlanan Bilim Merkezi için Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal arasında “Düzce’de Bilim Merkezi Kurulması Proje Sözleşmesi” imzalandı. Mayıs 2021’de tamamlanması planlanan merkez ile bilim ve teknolojinin toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getirilmesi amaçlanıyor.

banner846
Eğitim 30.05.2018, 11:37 31.05.2018, 16:02
1619
banner844

Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde inşa edilecek Bilim ve Teknoloji Merkezi ile ilgili çalışmalar hızlandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün girişimleri sonucu Düzce'ye kurulması kararlaştırılan Bilim Merkezi ile ilgili Düzce Valiliği ile TÜBİTAK arasında, 23 Ocak 2018 tarihinde imzalanan ön protokol ve başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı soluğu Ankara’da aldı.
Vali Dağlı ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal arasında TÜBİTAK Bilim Kurulu Toplantı Salonunda “Düzce’de Bilim Merkezi Kurulması Proje Sözleşmesi” imzalandı.

Düzce Bilim Merkezi projesi kapsamında sergi alanları ve eğitim birimlerinde yer alan deneysel ve uygulamalı etkinliklerle, farklı yaş gruplarından, farklı birikime sahip bireylerin bilimle buluşturulması, bilim ve teknolojinin toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getirilmesi ve bilim ve teknolojinin öneminin toplum gözünde arttırılması amaçlanıyor.

Düzce ilinin yanı sıra çevre illere de hizmet edecek olan Bilim Merkezinin, Mayıs 2021’de tamamlanması planlanıyor.

Haber: Ö.YILMAZ

 
 
Yorumlar (11)
çok doğru 3 yıl önce
yer tespiti harika tebrik ederiz, fakat konutlara neden vatandaşın fikri alınmadan bu kötü güreş alanı yapıldı hala anlamış değiliz hiç istemiyorduk, birilerin gönlü olsun diye mı yılda bir gün için
Bediroglu 3 yıl önce
Arkadaşlar bilim merkezi bakan özlü açıklama yaptı Nalbantoğlu mahallesi yapılacak
Volkan 3 yıl önce
Net nereye yapılacak kesin yer belli mi bilen var mı teşekkürler
Ali Bağlar 3 yıl önce
Iyi seçim. Farabinin karsisina yapilacak. Bir nebze kalicinin gelisimine faydasi olur. Sakaryada butun yeni daireler hastahane kalici yerlesim yerlerine yapildi. Biz cok gec kaldik.
Hicret 3 yıl önce
Bu bilim merkezlerini Ensar vakfı ve ensarimsi zihniyetlerin liste başı olduğu illerden başlasak beyne az oksijen gitse daha iyi olurdu kanimca
Serdar gürler 3 yıl önce
Artık uzaydan yere inmeyiz birde söylediklerimize kendimiz inanıp uygulamaya koysak hep basit işler ilk okul öğrencilerinin bile baçarabileceği projeler.
Mete 3 yıl önce
Işıklı ekmek saklama dolapları için geri sayım başladı :)
Yuri 3 yıl önce
Yatırım için Kalıcı Konutlar doğru yer. Yeni büyük depreme 5-10 sene kaldı, herkes Kalıcı Konutlara geri dönecek zaten!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık