banner851

banner614

BİLİM SERGİSİ AÇILDI

banner619

Öğrencilerin bilim kültürünün geliştirilmesi için büyük öneme sahip olan bilim sergisi Düzce’de de açıldı. Sergiye Düzce genelinden 81 okul katıldı.

banner846
Eğitim 01.06.2018, 17:54 01.06.2018, 19:26
659
banner844

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, okul ortamının, öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürülmesi için önem taşıyan Bilim Sergisinin açılışı yapıldı.

Düzce Belediyesi Sergi Salonu’nda açılan Bilim Sergisinin açılış törenine Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, kurum müdürleri ve Düzce’den 81 okul öğrencileri ile öğretmenler katıldı.

Açılışı yapılan sergide öğrenciler stantlarda projelerini sergileyerek katılımcılara bu projeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Bilim sergisiyle öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak bilimsel çalışmalarla ilişkilendirilmesi ile bilim kültürünün yaygınlaştırılması amaçlandı.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (3)
Pusula 3 yıl önce
Neyi icat etmişler bide gösterseydiniz
Sayın Valimize 3 yıl önce
Sayın valim ilimizde çok basarili çalışmalar yapan öğretmenler var, onlara yönelik bir iftar duzenlenemez mi? İftarda belge verilse mesela bu şekilde onore etmiş oluruz (bir okul müdürü)
Gezdim beğenmedim 3 yıl önce
Bilimden çok resim sergisine benziyordu.Bir veli olarak begenmedim, daha nitelikli olmasini beklerdm.
22°
parçalı bulutlu