banner851

banner614

BİR İPTAL DAHA

2010 KPSS'nin Genel Yetenek ve Genel Kültür kısmı iptal edildi. Ankara 1. İdare Mahkemesi tarafından alınan kararda, soruların sınavdan günler öncesinde sızdırıldığı kaydedildi.

banner619
Eğitim 01.08.2016, 17:26
5183
BİR İPTAL DAHA

2010 KPSS'de bir usulsüzlük iptali daha... Daha önce Eğitim Bilimleri bölümü iptal edilen 10-11 Temmuz 2010'da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'nın Genel Yetenek ve Genel Kültür kısmı için de mahkemeden iptal kararı çıktı. Ankara 1. İdare Mahkemesi tarafından alınan kararda iptale ilişkin Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularının iptal edilen Eğitim Bilimleri kısmı gibi sınavdan önce başka kişilerin eline geçtiği sonucuna varıldığı ifadeleri yer aldı. Bir vatandaşın Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümünün iptali istemiyle Ankara İdare Mahkemesi'ne başvurmasıyla açılan dava sonucunda alınan kararda ayrıca teknik incelemeler sonucu hazırlanan bilirkişi raporları doğrultusunda da 10 Temmuz 2010'da yapılan KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür kısımlarında hukuka uyanlık bulunmadığı sonucuna varıldığı kaydedildi.

 

Yorumlar (4)
düzceli 5 yıl önce
zaten o zaman bunların soruları caldıgını suankı bakanlar mıllet vekilleri aldı çaldı demıyorlarmı .. zaman onlar hakkında da sorusturma acasanıza onlarıda alsanıza neden neden nedennnnnnnnnnnnn soruyorum sıze...............
... 5 yıl önce
Ahirette KPS.Yok.İnsanların umutlarını yıllarını çaldılar.ALLAHA Havale ediyorum
hepsi atılmalı adalet bu 5 yıl önce
Bu iptal olan sınavla rekor memur aalımı yapıldı. Madurlardan biriyim. O yıl eğitimbBilimleri nin iptal olup gen kültür ve yeteneğin iptal olmaması bir çok kişinin haksız bi şekilde aatanmasını sağladı. Devlet bunu yapmalı. Çalışmadan atanan yıllardır sefası nı süren kişiler atılmalı.
Nur mu? Kir mi ? 5 yıl önce
Ne çok haram yenmiş,ne çok kul hakkına girilmiş.