banner851

banner955

“Bu bir eğitim ayıbıdır.”

19 Mayıs İlköğretim Okulu'nda kravat takmadığı gerekçesiyle bir öğrencinin önce azarlandığı daha sonra ise okuldan kovulduğu iddia edildi.

Eğitim 04.11.2008, 15:13
233
“Bu bir eğitim ayıbıdır.”

Cumhuriyet Mahallesii 19 Mayıs İlköğretim Okulu'nda okuyan bir öğrenci maddi imkansızlıklar yüzünden ailesi kravat alamayınca önce okul müdüründen azar işitti daha sonra da ailesi tarafından istemediği gerekçesiyle okula gönderilmedi.

Yaşadığı durum nedeniyle psikolojisi bozulan öğrencinin annesi Fatma Yıldız'da yaşadığı sorunu anlatırken bunun bir eğitim ayıbı olduğunu belirterek “Benim çocuğum kravat takmadı diye hem eğitimden soğudu hem de psikolojisi bozuldu. Okul görevlilerine durumu biraz idare etmelerini söylemiştim ama kendileri bunu yapamayacağını söyledi. Bu durumu daha önce Milli Eğitim Müdürü ve Valiliğe de ilettim. Ben çocuklarımı buraya naklettirdim ve benden hakları olmadığı halde kayıt parası istiyorlar. Ben de bu sorunlar nedeniyle çocuklarımı okuldan almayı düşünüyorum. Çünkü artık çocuğumun okula gidecek yüzü kalmadı. Maddi sıkıntılar yüzünden kravat alamadık diye bir çocuğa böyle davranılmaması gerekiyordu.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
21
açık