banner851

banner955

BU HİZMETİ ALAN FAYDASINI GÖRDÜ

Boşanma oranlarının yüksek olduğu Düzce’de 2019 yılından bu yana vatandaşlar, Aile Danışmanlığı Hizmeti’nden yararlanmak için e-devlet üzerinden başvuru yapıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan söz konusu hizmetten yararlanan aileler, bu hizmetin evliliklerinin sağlıklı yürütülmesinde önemli katkısı olduğunu söyledi.

Eğitim 03.11.2021, 11:40
5055
BU HİZMETİ ALAN FAYDASINI GÖRDÜ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aile bütünlüğünü korumak ve güçlendirmek, aile içi ilişkileri düzenlemek, evliliğin işleyişinde yaşanan ya da yaşanması muhtemel sorunların çözümüne destek olmak amacıyla Düzce’de İl Müdürlüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi (SHM)’ndeki uzman personel aracılığı ile vatandaşlara ücretsiz olarak Aile Danışmanlığı Hizmeti sunuyor. Aile Danışmanlığı Hizmetleri, her aileye özel olarak, ailenin değerleri ve hassasiyetleri göz önünde tutularak, onların ihtiyaçları doğrultusunda veriliyor.

Aile ilişkilerini yeniden yapılandırmada destek olunuyor

Aile Danışmanlığı Hizmetleri, eşlerin aile içi iletişim konularında yaşadıkları sorunlarla etkili bir şekilde baş etmelerini desteklemek amacıyla ‘Aile Danışmanlığı’, boşanma sürecinde olan çiftlerin bu süreci sağlıklı yönetebilmeleri amacıyla ‘Boşanma Süreci Danışmanlığı’ ve ‘Bireysel Danışmanlık’ olarak 3 başlık altında sunuluyor. Boşanma öncesi ve esnasında sunulan Aile Danışmanlığı Hizmeti ile aile içi iletişim sorunları nedeniyle boşanma noktasına gelen ailelere, aile ilişkilerini yeniden gözden geçirmelerine destek olunuyor. Ayrıca, aile içi iletişim becerileri kazandırmak, çatışmaların yapıcı bir şekilde çözülmesinde yardımcı olmak ve çocuklarıyla ilgili yaşadıkları sorunların çözümü yönünde de danışmanlık yapılıyor. 

Danışanlar, hizmetin kendilerine ve ailelerine faydalı olduğunu bildirdi

Bakanlık, danışmanlık hizmetinin değerlendirilmesi amacıyla ‘Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Hizmetinin Analizi ve Değerlendirilmesi’ araştırması da yaptı. Araştırma sonucunda danışanların hizmetten memnun kaldıklarını, hizmetin kendilerine ve ailelerine faydalı olduğunu ve bu hizmetin evliliklerinin sağlıklı yürütülmesinde önemli katkısı olduğunu bildirdi.

76 bin 203 vatandaş yararlandı

Ücretsiz olarak verilen Aile Danışmanlığı Hizmetinden bugüne kadar 76.203 vatandaş yararlanırken; vatandaşlar, özellikle sağlıklı iletişim becerisi konusunda destek aldı.

Aile Danışmanlığı Hizmeti başvuruları e-devlet üzerinden de alınabiliyor

Öte yandan, 2019 yılından bu yana vatandaşlar, Aile Danışmanlığı Hizmetinden yararlanmak için e-devlet üzerinden de başvuru yapabiliyor. Vatandaşlar, e-Devlet üzerinden başvurdukları takdirde randevu alarak il müdürlükleri ve sosyal hizmet merkezlerinde Aile Danışmanlığı Hizmeti alabiliyor.

banner844
Yorumlar (6)
vatandaş 1 yıl önce
çok geç kaldınız ben ayrildim tek sorun var oda para tazminat almak için yalan evlik yapan var yani engel olmak için geç kaldınız yazık ya
Akape militanı 1 yıl önce
Bu boşanma işleri toprak kavgaları ordulularda bitmez
Vatandaş 1 yıl önce
Ayrılanlsra inanmiyorum. Çoğu babadan kalma maaşı alabilmek için kagit uzerinde oyun yapiyor. Devlet kontrol altina almali
S. 1 yıl önce
Mantik ve maddi cikarlar ugruna yapilan evlilikler birgun bitmeye mahkumdur.SEVGISIZ EVLENMEK ICIN YAPILAN TAKI ICIN GOSTERIS ICIN YAPILAN EVLILIKLER SONU BOSANMAYLA BITMEYE MAHKUMDUR.
Yoo 1 yıl önce
Para için evlenenler yalakalık da sınır tanımıyor boyunlarında tasma ile geziyorlar ne bosanmasi
YAVUZ0881 1 yıl önce
Benimde yuvam yıkıldı bu konuda eşlerin 1 kabahati varsa ailelerinin 2 kabahati var eşlerin arasına yıkıcı şekilde yönlendirme yapan ailelerin çok büyük etkisi var boşanmalarda benim görüşüm yapıcı görüşleri olsa kimse cesaret edemez aklına getirmez boşanmayı
Yeni Sayımız