banner851

banner955

BU UYARI SİZE: SON TARİH 14 NİSAN…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 5 Haziran'da uygulanacak ve Düzce’den de 6 bine yakın öğrencinin gireceği merkezi sınava ilişkin sınav bilgileri, 14 Nisan'a kadar kontrol edilebileceğini duyurdu. LGS adayı öğrencilerin velileri de çocuklarının sınav bilgilerini e-okul sisteminden kontrol etmeleri yönünde uyarıldı.

Eğitim 06.04.2022, 15:50
1467
BU UYARI SİZE: SON TARİH 14 NİSAN…

Bu yıl 5 Haziran'da gerçekleştirilecek olan ve Düzce’den de yaklaşık 6 bin öğrencinin iyi bir lise hayaliyle ter dökeceği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınavın başvuru ve uygulama kılavuzu 29 Mart’ta yayımlanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı yapılan açıklamaya göre, LGS kapsamında merkezi sınavın başvuruları ve onay işlemleri Bakanlık tarafından gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bu kapsamda, Bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilen başvuru işlemlerine ilişkin öğrencilerin sınav bilgilerinin "e-okul.meb.gov.tr" üzerindeki e-Okul Veli bilgilendirme sisteminden 14 Nisan'a kadar kontrol edilmesi gerekiyor.

Bakanlık, LGS adayı öğrencilerin sınav bilgilerinin kontrolü konusunda velilere bilgilendirme mesajı da gönderdi. Öğrencilerin bilgilerinde sorun bulunması halinde, veliler, düzeltme taleplerini okul müdürlüklerine iletebilecek.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız