banner851

banner955

“BUNDA KESİN KARARLIYIM…”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Şehir Merkezinde kalan okulları taşıyacağını belirterek, “Bu okulları taşıyacağız. Bunda kesin kararlıyım” dedi. Başkan Özlü ayrıca, Mustafa Kemal Ortaokulu ve Çıraklık Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alanlara, Mustafa Kemal Ortaokulu ve Çıraklık Eğitim Merkezi’nin olduğu alana 2 Etap Millet Bahçesi projesinin uygulanacağını söyledi.

Eğitim 25.07.2020, 16:30 27.07.2020, 11:29
8590
“BUNDA KESİN KARARLIYIM…”
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir içinde kalan okulları, şehrin dışına taşıyacaklarını söyledi. Okulların taşıma işinde oldukça kararlı olduğunu dile getiren Başkan Özlü, “Düzce’nin merkezinde kalan okullar var. Bu okuları taşıyacağız.  Bunda kesin kararlıyım. Kimse şey yapmasın. Merkezde kalan okullar İsmet Paşa İlkokulu gibi. Herkesin anıları var. Bakın benim okuduğum lise yıkıldı, yok. Park var yerinde. Ne yapayım ben şimdi ağlayayım mı? Deprem görmüş yıkılmış. Düzce’nin merkezinde kalan bütün okulları makul mesafede dışarıya taşıyacağız. Mustafa Kemal İlkokulu, Aziziye Mahallesi’ndeki eski SGK binasının olduğu 18 dönüm yere taşınacak. Yine merkezde kalan Çıraklık Eğitim Merkezi’ni Endüstri Meslek Lisesi’nin kampüsüne taşıyacağız. Orada Nitelikli İşgücü Geliştirme Merkezi kurduk. Gerçekten nitelikli, kaliteli Türkiye’de bir örnektir. Endüstri Meslek Lisesi’nin kontenjanları dolmuyor. Kapasitesi yüzde altmışlar civarında çalışıyor. Çok sayıda kamu binası yapmak da doğru değil. Mevcut kamu binalarımızı erkin kullanmalıyız.  Mustafa Kemal Ortaokulu ve Çıraklık Eğitim Merkezi’nin olduğu alana 2. Etap Millet Bahçesi projemizi uygulayacağız” diye konuştu. 

“Askerlik Şubesi’nin taşınması söz konusu değil”

Özlü ayrıca, şehir merkezinde kalan Askerlik Şubesi’nin taşınmasının söz konusu olmadığını ifade ederek, “İlk aşamada böyle bir şey yok. Oraya bakarsanız zaten içi milli park gibi çok güzel. Orada bir işlem yapmaya gerek yok” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (56)
Düzceli 2 yıl önce
Mustafa Kemal Ortaokulu nda hali hazırda okumakta olan öğrenciler ne olacak. Yeni okul yapılmadan eskisi yıkılırsa bu çocuklar hangi okula veya okullara gidecek. Öğretmenler ne olacak. Okulda çalışan işçiler ne olacak? Bütün bunlarla ilgili bir plan proje yada çalışma var mı?
mustafa37 2 yıl önce
kardeşim yorum yapmış olmak için yapma ya. Onu düşünmediklerini mi sanıyorsun. Ya yeni okul yapılacaktır ya da bir yere taşınacaktır da sonra millet bahçesi yapılacaktır. Elalemin akıllısı sen misin? Bir tek senin kafan mı çalışıyor, akıllı Düzceli?
Cem Bey 2 yıl önce
Sırası mı millet bahcesinin.
Su sıkıntısı var ilk önce onu çözün.
Duzcenin Muhtari 2 yıl önce
Peki Zeki Murende bizi görecek mi
Duzcenin Muhtari 2 yıl önce
Doğru çok sayıda okul binası yapmak doğru değil , önemli olan oralara istihdam sağlamak da değil önemli olan millet bahçesi . İstihdam sağlayacak hiç bir adım yapmayın. Yiktiginiz yerlere çivi dahi cakmamisken on numara hareket. Okulları şehir dışına taşımak da on numara hareket. Okullarıda dışarıya taşıdığınız yetmez bence sayısını da düşürün İsmetpaşa namikkemal ve Mustafa Kemal'i tek okula birleştirin ismini değiştirin Mustafa Kemal okulunu kapatın ki adı da kalmasin onun da . Ya çivi cakmadiginiz yetmez mis gibi yıkmaya geldiniz sanki memleketi. Vali koskunu yiktiniz daha yeni hiç mi birşey yapılamadı oraya. Bakanliginizda hayır göremedik baskanlikta ne göreceğiz ki zaten .
FATİH A 2 yıl önce
DÜZCENİN 5 YILINI ÇALANLAR LİSTESİNE SENDE EKLENECEKSİN SEVGİLİ BAKAN BAŞKAN LÜTFEN YIKMAYI BIRAK OLANI DÜZGÜN YAP YATER VE ENKISA SÜREDE VER İSTİFANI DA MİLLET TE RAHATLASIN SENDE
.
Yerli 2 yıl önce
Kaç aydır su veremediğiniz yerler var önce onu çözün. Olimpiyat,As taksi ve eski sanayi sorununu çözebilen başkan bu şehre hizmet etmiş olur, gerisi fasa fiso
Erhan 2 yıl önce
Yıkılan Kiz Meslek Lisesi'nin yerine Namık Kemal İlköğretim Okulu inşaa edildi. Onlarca para harcanarak yapılan yapının yerine yeni bir okul inşaa edip merkezde kalan bina ne için kullanılacak, kampüs bünyesinde oluşturulacak proje mantıklı ve yerinden atılmış bir adım buna katılıyorum lakin her boş kalan yere millet bahçesi yapmak mantıklı bir adım mı tartışılır.
ATEŞ SARIGAZI 2 yıl önce
Tamam her şeye evet askerlik şubesi niye taşınamıyor.ha diyeceksiniz ki oradı zaten park gibi ya da dediniz millet oraya girebiligor mu? Şubenin kaç personeli var?Bence orası da jandarmaya taşınabilir sayın başkan.Milli eğitimin tüm yerleri bir şekilde devri aleme karıştı belediyeye geçti ne olduysa oldu .Sizde buyrun azmimilli parkını nikah salonunuyla birlikte öğretmen evine verin .Irmak manzaralı güzel bir öğretmen evi yapılsın hadi adı da Avni Akyol değil Faruk Özlü Öğrt Evi olsun.Amasya öğretmen evi örneğinde olduğu gibi yeşil ırmak manzaralı.Yine eskiden olduğu gibi tüm Düzce faydalansın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
parçalı bulutlu