banner851

banner955

“Bürokratik engel yok, müdürlük yavaş davranıyor.”

Kaynaşlı'daki Süperlit İlköğretim Okulu'yla ilgili bir değerlendirme de Ak Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Birol Şahin'den geldi.

Eğitim 26.09.2008, 15:33
196
“Bürokratik engel yok, müdürlük yavaş davranıyor.”

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer'in Kaynaşlı'daki Süperlit İlköğretim Okulu'nda yapılacak çalışmaları değerlendirmesinin ardından bir değerlendirme de Ak Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Birol Şahin'den geldi. Şahin, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in 5 ay önce Düzce'ye ziyaretinde yaptığı incelemede okulla ilgili kaynağın gönderileceğini söylemesinin üstünden 5 ay geçtiğini ama Milli Eğitim Müdürlüğünün bu konuda yavaş hareket ettiğini ifade etti.

Şahin ayrıca “ Bu okulun bu yıl tamamlanarak yeniden hizmet vermesi bekliyorduk. Ama beklentilerimiz sonuçsuz kaldı. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğünün yavaş hareket ettiğini düşünüyorum. Eğitim konusu Düzce için önemli bir meseledir. Özellikle D-100 kenarında bulunan bu okulun bir an önce yapılması gerekiyordu. Bu okulun hala yapılamamasına bürokratik engellerin öne sürülmesi yanlıştır. Bürokratik engel denilen bir engel olması mümkün değildir. Olsa bile bu kadar uzun süre devam edemez. Bu tamamen İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okulun yapımı için çaba göstermemesinden kaynaklanmaktadır. Müdürlüğün bu konu üzerinde biraz daha hassasiyet göstermesi gerekiyor. Halk eğitim merkezi olarak kullanılacak bu okulun bir an önce tamamlanarak hizmete açılması Düzce için çok önemli olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
19
açık