banner851

banner614

BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİLER

banner619

Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi STREAM Roket Takımı, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te 223 takım arasında 2. olarak büyük başarı elde etti.

banner846
Eğitim 30.04.2021, 14:55 30.04.2021, 16:11
769
banner844

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı(T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen tek festivali TEKNOFEST heyecanı sürüyor.

Festivalde gerçekleşen proje yarışmasına Düzce’den başvuru yapan Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi büyük bir başarıya imza attı. HAFIZ İHO STEAM Roket Takımı, projeye katılan 223 takım arasından 791 puan alarak Ön Tasarım Raporu sonuçlarına göre Türkiye 2.'si oldu.

Resmi okullar arasındaysa Türkiye 1.'liğini alan HAFIZ İHO STEAM Roket Takımında Furkan Uyar, Hamza İnce, Taha V. Özgen, Yasir Demirci, Melih Bekdemir ve Mahmut İnce isimli öğrenciler yer aldı. Takımın danışmanlığını ise fen bilimleri öğretmeni Devrim Ertuğrul yaptı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Projede emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz” ifadeleriyle emeği geçenler tebrik edildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Adam 3 ay önce
Evet evet bu insanlığı kurtaracak nesil işte tamda bunlar her türlü bilim ilim bunlarda imamhatip açmaya devammmm ellerinede birer tutam pambuk verin
Gurur verici 3 ay önce
Öğretmeni ve öğrencileri canı gönülden tebrik ederim başarılarının katlanarak artmasını dilerim
Adamlara Helal Olsun 3 ay önce
Allah sayilarinizi artirsin.MasAllah demek.Duzcede guzel islwr de oluyor görebilenler icin pardon gormek isteyenler icin...Istemeyen başini zaten kumdan hic cikarmiyor...
TEBRİKLER 3 ay önce
Helal Olsun. İnşAllah tüm okullarımız uğraş verir. Ekibi hocasını ve mutfakta olan herkesi kutluyorum.