banner851

banner861

ÇAKAR AVRUPA ÜNİVERSİTELERİNDE SÖZ SAHİBİ OLDU

banner619

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Rektör Çakar, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından aday gösterildiği Avrupa Üniversiteleri Birliği’nin Seçici Kurulunda beş kişiden oluşan komiteye seçildi.

banner846
Eğitim 21.10.2020, 21:18 22.10.2020, 00:12
2105
ÇAKAR AVRUPA ÜNİVERSİTELERİNDE SÖZ SAHİBİ OLDU
banner844

Akademik kariyerinde başarıdan başarıya koşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, seçildiği Avrupa Üniversiteleri Birliği’nin Seçici Kurulunda 4 yıl boyunca görev yapacak. Rektör Çakar, Seçici Kurul’da hem Türkiye’yi hem de Düzce Üniversitesi’ni temsil edecek.


Konu ile ilgili YÖK’ten yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
Düzce Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Nigar D. Çakar Yükseköğretim Kurulunun aday olarak önermesi ile EUA’da  (Avrupa Üniversiteler Birliği) yapılan seçimlerde Nominations Committee’nin (NC) 5 üyesinden biri olarak seçildi. Üstlendiği bu görev hem akademik camiamızı hem de ülkemizi gururlandırmıştır. EUA-NC’nin görevleri arasında EUA’nın başkan ve üyelerinin seçimlerinde, adayların değerlendirilmesinde, EUA’daki açık pozisyonların ilanında vb. seçimlerde söz sahibidir.”
Haber: Savaş ARI

Yorumlar (3)
yurttaş 7 ay önce
Arkasında aynı kişi ile çekilmiş ne çok fotoğraf var :)
Bayram Ali Kubilay 7 ay önce
YOLUN AÇIK OLSUN HOCAM.BAŞARILAR DİLİYORUM..
Rektörmüş 7 ay önce
BU SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ Bildirisinin ekmeğini bol bol yiyor Nigar. Saray Rektörü.
15°
kapalı