banner851

banner955

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR…

Milli Eğitim Bakanı Özer’in başlattığı "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Düzce’deki okullarda kütüphane kurulması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Proje kapsamında Bakanlık tarafından Düzce’deki okullara binlerce kitap hibe edildi.

Eğitim 21.05.2022, 14:06
190
ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in büyük önem verdiği, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk ve orta dereceli okullarda kütüphane kurulması için çalışmalar sürüyor.  
Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesine başlamadan önce 28 milyon olan kitap sayısını bugün itibarıyla 60 milyona çıkardıklarını belirterek, "İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi yıl sonuna kadar 100 milyon kitabı olan bir eğitim sistemine sahip olacağız." dedi.


Bakan Özer, bu ülkenin geçmişten çok güçlü bir şekilde geldiğini anlatan Özer, bu toprakların sadece ilim değil, irfan medeniyetinin toprakları olduğunu ifade etti.
Tüm imkanlarla güçlü bir Türkiye olarak yola devam ettiklerini belirten Özer, diğer taraftan diğer ülkelerin ve toplumların söyleyemediği ama insanlığın ihtiyaç duyduğu şeyleri dile getirmeye ihtiyaç olduğunu anlattı. Özer, bunu söylemek için de Mehmet Genç, Alev Alatlı, Cemil Meriç ve Yunus Emre'ye kulak vermek gerektiğini aktardı.
Kütüphanedeki bu eserlerle Mehmet Genç hocanın gençlerle tanışıklığının devam edeceğini vurgulayan Özer, şunları kaydetti:
"Kütüphaneler hepinizin bildiği gibi çok kıymetli. Milli Eğitim Bakanlığı olarak 57 bin 108 okulumuzun tamamında kütüphane yapmak için 26 Ekim 2021'de Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yola koyulduk. 2 ay gibi kısa sürede 16 bin 361 kütüphaneyi yaparak, 2021 yılı sonu itibarıyla 'Kütüphanesiz okulumuz kalmadı.' diyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece yeni kütüphaneler yapmadık. Kütüphanedeki kitap sayılarını artırdık. Bu projeye başlamadan önce 28 milyon olan kitap sayısını bugün itibarıyla 60 milyona çıkardık. Yani projeye başlamadan önce bu ülkede temel eğitim ve ortaöğretimdeki öğrenci başına 1,3 kitap düşerken, bugün itibarıyla 3,3 kitap düşüyor. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi yıl sonuna kadar 100 milyon kitabı olan bir eğitim sistemine sahip olacağız."

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız