banner851

banner955

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI

Düzce Özel Kültür Koleji tarafından Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi. Etkinliklerde, Çanakkale Savaşı ile ilgili sunumlar gerçekleştirildi.

Eğitim 23.03.2022, 14:48 23.03.2022, 14:57
469
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü tüm ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de çeşitli anma etkinlikleri ile kutlandı.

Düzce Özel Kültür Kolejinin okul, öğrenci ve veli dayanışması ile hazırlamış olduğu 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinliğinde duygu dolu anlar yaşandı.  

Gün boyu süren etkinliklerde Çanakkale şehitleri ve bu vatan uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimiz anılmasıyla başladı. Etkinlikler de ayrıca, Çanakkale Zaferi ile ilgili konuşmalar yapıldı. Etkinlik Çanakkale 1915 Türkü dinletisi ile devam etti.

Etkinliklerde ayrıca, katkılarıyla hazırlanan ve geliri "Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına " bağışlanacak olan bir kermes düzenlendi.

Güney: “Çanakkale ruhunu çocuklarımıza aşılıyoruz”

Etkinliklerde bir konuşma yapan Düzce Özel Kültür Koleji genel koordinatörü ve Fen Lisesi Müdürü Birol Güney; "18 Mart 1915 asla unutulmaması gereken, milli mücadelenin en önemli günlerinden biridir. Bizler bu önemli günlerin milli ve manevi değerlerini öğrencilerimize anlatmak, en karanlık düşünülen günlerden aydınlığa nasıl çıkıldığını göstermek, milli birlik ve beraberliği öğrencilerimizde içselleştirilmek için, anaokulumuzdan lise öğrencilerimize kadar her yıl bu tür etkinlikleri düzenliyoruz." dedi.

Önder: “Bu tür etkinlikleri öğrencilerimiz ile birlikte yapmak bizler için çok önemlidir”

Düzce Özel Kültür Kampüs Anadolu Lisesi müdürü Muhammet Ali Önder ise; " ÇANAKKALE 1915" etkinliğimize velilerimizin, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin göstermiş olduğu ilgi, yaptığımız etkinliğin ne kadar anlamlı ve değerli olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir. Okulumuzun girişinden itibaren Çanakkale Zaferi’nin 107.yılına ithafen asmış olduğumuz 107 adet Türk Bayrağı şehitlerimizi anmak ve unutmamak için temsili olarak asılmıştır. Gençlerimize, çocuklarımıza milli birlik ve beraberliğimizi, bayrak ve vatan sevgisini sonsuza dek yaşatmaları için manevi değeri yüksek bu tür etkinlikler düzenlemek bizler için çok değerlidir. Çanakkale’nin geçilmez olduğunu bizlere gösteren ecdattan aldığımız manevi gücü bizler de öğrencilerimize, evlatlarımıza aktararak bu gibi manevi değeri yüksek günlerimizi her yıl düzenlediğimiz etkinlik ve çalışmalarla göstermeye ve anlatmaya çalışıyoruz " diye konuştu. 

Aktürk: “Milli birlik ve beraberliğimizi temsil eden güzel bir çalışma oldu”

Düzce Özel Kültür Koleji kurucusu Hasan Aktürk ise, " Okulumuzda Öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlikte yapmış olduğumuz "ÇANAKKALE 1915 " etkinliğimiz,  birlik ve beraberliğimizi temsil eden güzel bir çalışma oldu. Bu günün hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederim. " şeklinde konuştu. 

Yorumlar (1)
T.C 7 ay önce
Bu etkinlik kucuk cocuklar icin cok erken degil mi?Insanlar bebek sayilacak yasta cocuklarini krese koleje veriyor yapmayin etmeyin bi gelsin 5 yasina hadi 6 da gonder 3.4 yas cok erken ah guzellikler hic hos bulmadim bu durumu...
27
parçalı bulutlu