banner851

banner614

CEZAEVİNDE DE YALNIZ DEĞİLLER

Son zamanlarda özellikle okullarda yaşanan ve sonu ölümlere neden olan tartışmalar cezaevlerindeki genç nüfus oranı sorusunu bir kez daha ortaya çıkardı. Sonuç ise cezaevlerindeki öğrencilerin eğitim bakımından mağdur olmadığını gözler önüne serdi.

banner619
Eğitim 14.04.2018, 10:23 16.04.2018, 08:59
1317

Silahla yaralama, bıçakla saldırma, tehdit etme derken son zamanlarda özellikle lise ve üniversitelerde suç oranlarının artması dikkatlerden kaçmadı. Artık ortaokul ve ilkokulda bile suç olaylarının yaşanması akla okul hayatına devam ederken işlediği suç nedeniyle cezaevinde yatan öğrencilerin durumunun ne olacağı sorusunu getirdi.

Son zamanlarda cezaevlerinde 70 bin öğrencinin bulunduğu haberlerine Adalet Bakanlığı’ndan yalanlama gelirken bakanlık, cezaevindeki öğrencilerin durumlarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Bakanlık, işlediği suç nedeniyle cezaevlerinde bulunan öğrencilerin eğitimlerinin eğitmenler aracılığıyla ülke genelindeki bütün cezaevlerinde devam ettiğini vurguladı.

 Bakanlıktan yapılan açıklamada ayrıca cezaevlerinde kalan mahkumlarla ilgili meslek bilenlerin meslekleriyle ilgili bilmeyenlerin ise genel anlamda meslek eğitimi aldığını da ifade edildi. Okuma yazma bilmeyenlerin de okuma yazma eğitimi aldıklarına edinilen bilgiler arasında yer alıyor.  

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (1)
Cezaevi eğitiminden önce 3 yıl önce
Bu okullarda verilen eğitim neden çocukları suçtan alıkoymuyor? O kadar ahlak, değer diyorsunuz sonuç ortada.Yanlış olan bir şeyler var.Bunu tartışmak gerek.Eğitimli bireylerin eğitim durumlarına göre ile suça katılma oranlarında artış var.