banner851

banner614

ÇIKIŞ YOLU ARANIYOR

Düzce’de eğitim alanında hayata geçirilen proje ve uygulamalara karşılık sınavlardaki başarısızlığının önüne geçilmesi için çıkış aranıyor. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, geçen yıl mesleki liselerden mezun olan 346 öğrenciden sadece 39’unun fakülte kazandığını anımsatarak, memnun olmadıkları bu rakam üzerine mesleki eğitimi mercek altına alacaklarını söyledi.

banner619
Eğitim 13.12.2016, 12:21 14.12.2016, 12:12
2499
ÇIKIŞ YOLU ARANIYOR

Sanayicilerin en büyük sorunlarından olan ara eleman sıkıntısını aşmada önemli rol üstlenen mesleki eğitim veren okulların kalitesini arttırmak hedefiyle Mesleki Eğitim Genel Müdürü Düzce’ye gelecek.

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir dizi incelemelerde bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı,mesleki eğitimin kalitesini artırmak hedefiyle Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay’ın gelecek hafta Düzce’ye geleceğini bildirdi.

Okuldaki incelemede DağlıDüzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit veOkul Müdürü Osman Kutlu’dan okulun sağladığı eğitim imkanları hakkında bilgi aldı.
Dağlı, makine bölümünde yer alan ve okul öğrencileri ile öğretmenlerinin 40 bin TL’ye mal ederek yaptığı CNC tezgahı hakkında CNC Atölyesi Dal Şefi Erdoğan Çevik’ten bilgiler aldı. Elektrik-elektronik ve bilgi teknolojileri bölümüne geçerek burada bir açıklama yapan Dağlı, meslek liselerindeki eğitim kalitesini artırmak yönündeki çalışmalara başladıklarını belirtti.“60 bin Euro’ya ithal ediyoruz; burada 40 bin TL’ye mal edilecek”
Özel bir otomotiv firması tarafından yaptırılan elektrik-elektronik ve bilgi teknolojileri laboratuarında açıklamalarda bulunan Dağlı, 40 TL’ye mal olacak olan CNC tezgahı hakkında da bilgiler verdi. Dağlı; “Buradaki 20 öğrencimiz haftanın 3 günü bu otomotiv firmasına staja gidiyor. Diğer 2 günü de burada derslerini görüyor. 20 öğrencimiz var ve bunların tamamı zaten iş bulacaklar. Diğer bölümlerimizdeki CNC tezgahımızı da gördük. Bu tezgahımız yurt dışından 60 bin EURO’ya aldığımız tezgahı burada öğrencilerimiz, başlarında öğretmen ve idarecileriyle birlikte olmak üzere 40 bin TL gibi bir rakama bunu mal edebilecekler. dedi.

“Bu rakam bizi memnun etmiyor; artıracağız”
Okulun eğitim kalitesini artırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Dağlı şunları kaydetti:“Amacımız, okulumuzun kalitesini daha fazla nasıl artırırız? Önümüzdeki hafta da bakanlığımızdan mesleki eğitim genel müdürümüzü buraya gelecek. İlimizde mesleki eğitimi mercek altına alacağız. ‘Nasıl daha başarılı hale getirebiliriz?’ bununla ilgili çalışmalarımızı başlatacağız.Fiziki olarak çok iyiyiz. Diğer okullarımız da gayet iyi. Ama ‘bunun çıktıları ne?’ diye baktığımızda, buradan geçen yıl 346 öğrenci mezun olmuş. Bunun 39 tanesi 4 yıllık üniversiteyi kazanmış, 230 kişi de 2 yıllık üniversiteyi kazanmış. Bu rakam bizi memnun etmiyor bunu artıracağız”
 

banner844
Yorumlar (6)
ķadir 5 yıl önce
5 eksenli cnc freze tezgahı yapıliyor.hareketli ve sabit ayna ile 3boyutlu heykeller ve is parçaları işlenebilecek. Okuldaki makineler 2 ve 3 eksenli bu makine 5 eksenli
metin (sanayici) 5 yıl önce
Diğer anadolu liselerinden öğrencilerin çoğu bir yeri kazanamıyor.meslek mezunları meslek sahibi olup iş buluyor.okulun yaptığı makine ne kadar ileride olduklarını gösteriyor.tebrikler
İŞİNİ SEVEN ÖĞRETMENLER Y 5 yıl önce
İŞİNİ GÖREVİNİ SEVEN İSTEKLİ HEVESLİ PRATİK DERS ANLATAN ÖĞRENCİYE DERSİ SEVDİREN ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİLMELİ VE İŞE ALINMALI BUNUN TEK YOLU BUDUR ÖĞRENCİ HOCASINI SEVECEK Kİ DERS AKLINA GİRSİN OKULA KOŞA KOŞA GİTSİN MESELE BUDUR
meslekci 5 yıl önce
Duzcedeki en dusuk puanla ogrenci alan okulda basariyi yakalamak zor.anadolu lisesi sayisi azaldiginda meslek liseleri basarili olur...
salih keskin 5 yıl önce
Mezun olduğum bu okulun bu tezgahı yapabilmesi çok büyük bir başarı.kendilerini tebrik ediyorum
Yusuf ARSLAN 5 yıl önce
Süpersiniz arkadaşlar, tebrik ediyorum sizi. Her şey çok güzel olacak durmak yok...