banner851

banner614

ÇİLİMLİ'DE ÖRNEK PROJE

banner619

Çilimli Ana Okulu'nda devam eden "Çocuk Çalıştırma, Suça Ortak olma" adlı proje büyük takdir topladı. Uluslararası Çalışma Örgütü(İLO) Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan ve Kaymakam Emin Şimşek'le birlikte yöneticilerin de katıldığı inceleme esnasında projede gelinen nokta üzerinde duruldu. Proji büyük takdir topladı.

banner846
Eğitim 17.08.2015, 19:00
2643
ÇİLİMLİ'DE ÖRNEK PROJE
banner844
Çilimli Ana Okulu'nda devam eden "Çocuk Çalıştarma,Suça Ortak Olma" adlı proje Çilimli Ana Okulu'nda uygulamalı olarak görüldü.Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan, Çilimli Kaymakamı Emin Şimşek başta olmak üzere Proje Koordinatörleri Ayşegül Öztürk ve Nuray Eran'ın da hazır olduğu inceleme esnasında yapılan çalışmalar yerinde görüldü.İLO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan, proje hakkında yaptığı açıklamada projede çocuklarınr kazanımları ve gelinen noktanın sevindirici olduğunu dile getirdi:
         
“Pikolo, Daha iyi bir geleceğe büyümek”Pikolo belgesellerinin ilki “Pikolo, Daha iyi bir geleceğe büyümek”; Türkiye’deki fındık üretiminin ulusal ve uluslararası ölçekte değerine ve önemine dair bilgiler paylaşan ve mevsimlik tarımda çocuk işçiliği konusuna odaklanan bir proje. Projede fındık tarımında çocuk işçiliğinin nedenleri uzmanların ve işçi ailelerin yorumlarıyla derinlemesine tartışılırken, çalışmakta olan çocuk işçilerin eğitimleri tamamlanıyor.2013 Ağustos ayında başlayan ve  Ordu ili ve Düzce ili'ne bağlı  Çilimli ve Akçakoca ilçeleri ile Sakaray ilinin Hendek İlçelerinde devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ILO Türkiye Temsilciliği işbirliğinde yürütülen  projede “ Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Projesi”  kapsamında mevsimlik tarımda çocuk işçiliği ile mücadele konusunda etkin bir model olabilir mi sorusunun cevabı aranıyor. .Çilimli İlçesinde projenin yürütücüsü Nuray ERAN ve Ayşegül ÖZTÜRK , Öğretmenler Huri SOYLU , Nursel YILDIR, Fatmanur ÖZTÜRK, Cansu FİLİZKIRAN , Hannan Zeynep BEKTAŞOĞLU, Ömer BEKTAŞOĞLU , ÇİLİMLİ ANAOKULU'nda eğitimlere devam ediyor.

Haber;E.tayhan
Yorumlar (3)
AK DÜZCELİ 6 yıl önce
allahım sen bu siyonistlerin oyunlarından kötülüklerinden bizi koru çocuklarımızı çalıştırmayarak oyalayarak tembelliğe alıştıran çevresine bağımlı kendi ayakları üzerinde duramayan biri haline gelmesini amaçlıyorlar
Sermaye kaynağı 6 yıl önce
Bu gibi projelerde Michael & Susan Dell, Gates, George Soros, Açık Toplum enstitüsü gibi yahudi kaynaklı vakıflar sermayeyi karşılıyor.Genelde toplum içinde sorunlu gruplar seçiliyor, bu gruplar üzerinden müdahale taktiği.Müslüman düşmanı vakıflar..
Çapanoglu 6 yıl önce
Dış destekli olup Türkiye de faaliyet gösteren stk ların faaliyetlerinin arka planlarında farklı amaçlar olduğu ile ilgili analizler yayınlanıyor.Dış destekli bu stk lara mesafeli ve uyanık olmak gerekiyor.Milletin saf duygularını kullanıyorlar.
15°
parçalı bulutlu