banner851

banner614

“Çocuklarımız mahcup olmayacak.”

Yaklaşan Seviye Belirleme Sınavları öncesinde Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer basın açıklaması düzenledi. Sezer, öğrencilerin başarıları konusunda herkese görev düştüğünü belirtti.

banner619
Eğitim 04.06.2009, 18:39
195
“Çocuklarımız mahcup olmayacak.”

Geçen yıl yaşanan başarının ardından bu yıl da sınavlarda önemli başarı sağlamak isteyen Düzce'de sınavlar öncesinde çalışmalar devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer de bugün düzenlediği basın toplantısında Düzce'de Haziran ayı içerisinde SBS ve ÖSS sınavlarına toplamda 17 bin civarında olan öğrencilerden dörtte birinin sınava gireceğini söyleyerek bunun önemli bir rakam olduğunu belirtti. Öğrencilerin bir yıl boyunca sınavlara, okul müdürleri ve öğretmenlerin koordinasyonu ile yoğun biçimde hazırlandıklarını da belirten Sezer, ”İnşallah çocuklarımız mahcup olmayacaktır” dedi.

Öğrencilere anne ve babaların sınav stres ve kaygısını yaşatmamalarını gerektiğini de değinen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer; “ Öğretmen ve yönetici arkadaşlar mesai saati gözetmeksizin yoğun bir şekilde çalıştılar. Bu anlamda hepimize çocuklarımızın sınava psikolojik ve manevi anlamda hazır olmaları adına büyük görev düşüyor, Düzceli vatandaşlarımızı bu dönemde gürültü kirliliği yaşatmamaları konusunda duyarlı olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)