banner851

banner614

ÇOCUKLARIN KÜÇÜK DÜNYASINA UMUT OLDU

banner619

Düzce Üniversitesi öğrencisi Nurettin Bayram, başlattığı kampanya ile Şırnak Uludere’de maddi durumu iyi olmayan öğrencilere hem giyecek ve kırtasiye yardımında bulundu hem de çocukların eğitim gördüğü okulların dış cephesini boyadı.

banner846
Eğitim 08.01.2020, 12:01 08.01.2020, 15:01
659
banner844
Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Nurettin Bayram, “Çocukların Küçük Dünyasına Umut Olun” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Şırnak Uludere’de anlamlı sosyal sorumluluk faaliyetlerine imza attı.

Düzce Üniversitesi öğrencisi Nurettin Bayram; Şırnak Uludere Uzungeçit beldesinde bulunan Uzungeçit İstiklal Ortaokulu, Uzungeçit İlkokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nda maddi durumu olmayan toplamda 400 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. Aynı zamanda Zübeyde Hanım Anaokulu ve Uzungeçit İlkokulu dış cephe boyamalarını gerçekleştirdi.


Uzungeçit beldesindeki 20 engelli bireye ve maddi durumu olmayan 20 aileye gıda yardımında bulunan Düzce Üniversitesi öğrencisi, 300 adet bot, 200 adet atkı bere seti, 550 çift çorap ile kalem ve silgilerden oluşan yardım malzemelerinin Şırnak’a bağlı köylere dağıtımını yaptı.
Bastırdığı yeni yıl takvimlerinden elde edilecek gelirlerle de tekrar Şırnak Uludere’ye gidip daha önce sinema ile hiç tanışmamış olan çocukları sinema ile buluşturmayı planlayan Nurettin Bayram, buraya gelecek olan çocuklara da kırtasiye, meyve ve kitap yardımında bulunmayı hedefliyor.


 
Yorumlar (2)
Gezgin 2 yıl önce
Helal olsun tek başına bu kadar uğraşıyorsun en azından Düzce deki yardım derneklerinden de bi destek alsaydın ya kardeşim tabi etmediyseler Bizim yardım derneklerimiz boş durmazlar İLhan Bey ( görünmez eller ) Reşit Bey ( Düzce Sevdalıları ) DAKE
duygu 2 yıl önce
çok güzel..