banner851

banner614

DAPT DÜZCE’YE 2.’LİK GETİRDİ

5- 6 Mayıs tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen ve yaklaşık 300 robotun katılımı ile gerçekleşen, 3. Uludağ Robot Günlerine (URG'12) Düzce Üniversitesi de katıldı. Yarışmada Serbest Kategori dalında "DAPT" isimli robotu ile Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Köksal Gündoğdu Türkiye 2. si olarak büyük bir başarıya imza attı.

banner619
Eğitim 16.05.2012, 15:00
228
DAPT DÜZCE’YE 2.’LİK GETİRDİ

Daha önce de İTÜ Robot olimpiyatlarına katılan ve Düzce Üniversitesi’ni  başarıyla temsil eden Köksal Gündoğdu 3. Uludağ robot Günlerine İTÜ Robot Olimpiyatlarında olduğu gibi "DAPT" ve "DuSSoN" adlı iki robotuyla katıldı.

Dereceye giren robotu hakkında bilgi veren Gündoğdu; “DAPT” Ses komutlarıyla kontrol edilebilen, bir akülü, tekerlekli sandalyedir ve bu ürün kendi tasarımımdır. Bu sandalye sayesinde boyundan aşağısı felç olan veya tekerlekli sandalyeye mahkum olup, eliyle günümüzdeki akülü tekerlekli sandalyelerin joyistiklerini kontrol edemeyecek durumda olan engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir robottur. Yani bu insanlara “Engelsiz Hayat” verebilecek bir robottur” dedi.

Yorumlar (0)