banner614

DESTEK BEKLİYORLAR…

banner619

Düzce Borsa İstanbul Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda maddi durumu yetersiz arkadaşları için kampanya başlattı. Bir bere ile başlayarak çığ gibi büyüyen kampanya için okul idaresi ve öğrenciler destek bekliyor….

Eğitim 08.12.2014, 12:57
265
DESTEK BEKLİYORLAR…
banner785

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri soğuk havaların iyice kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde önemli bir sosyal projeye imza attı. Okul öğrencileri, giymedikleri kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahibi öğrenciler ile kıyafetlerini paylaşıyor.Öğrencilerin kampanyası, eldiven ve bere bağışı ile başladı, artarak devam etti. öğrenciler giymedikleri kışlık kıyafetlerini, aynı okulda okuyan ancak maddi durumu yetersiz olduğu için kışlık kıyafet alamayan arkadaşlarına verilmek üzere okula bağışladılar. Verilen kıyafetler okulun Edebiyat Öğretmeni Duygu Özdemir ve Netice Akalın gözetiminde hazırlanan bir sınıfta ayrılarak temiz ve kullanılabilir hale getiriliyor.

 

FİRMALARA ÇAĞRI

 

Kampanyanın amacı hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Hasan Sarı, firmalardan da destek çağrısında bulundu: Sarı, “Bizim okulumuzda Muhterif ekonomik durumdaki öğrencilerimiz var. Bunların içerisinde zayıf olan öğrencilerimiz kışlık kıyafet noktasında sıkıntı çekiyorlar. Öğretmenlerimiz bunları görmüşler. İhtiyacı olan öğrencilerimizle buluşturacağız hedefimiz bu.2 öğretmen arkadaşımız ve öğrenci grubumuz bu organizasyonu yapıyorlar. Şuan yaklaşık 700-800 parça ürün geldi. Tabi çeşitli firmalardan da biz yardım talep ediyoruz. O kısımda devam ediyor. İnşallah o firmalarda şu an kısmi defolu yada modası geçmiş ürünler varsa kışlık ürünler onlardan da bize katkı sağlarsalar çalışmalarımız daha hedefine ulaşmış olacak. Yani şuan da evimizde atıl durup da dolabımızı işgal eden kışlık ürünlerin ihtiyacı olan soğuktan titreyen öğrencilerimizle buluşmasını istiyoruz. İnşallah kamuoyuda duyarlı olursa daha çok insanımız soğuktan kurtulmuş olacak..” dedi.

1 HAFTA SÜRESİ VARDüzce Borsa İstanbul Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Duygu Özdemir, öğrencilerin bir çok kampanya daha imza attıklarını hatırlattı. Özdemir, Düzce halkına seslendi:

“Kış aylarının gelmesiyle birlikte gördük ki bazı öğrencilerimiz incecik kıyafetlerle geliyorlar okula ve böyle bir kampanya başlatmaya karar verdik. Sağ olsun Hasan Sarı hocam ve Hüseyin Taşkıran hocam da sahiden çok büyük destek verdiler. Diğer öğretmenlerimizle birlikte. Öğrencilerimiz belki akademik olarak çok başarılı olamayabilirler ama sahiden hepsi ayrı ayrı pırlanta gibi öğrencilerdir, hepsi merhamet sahibi vicdanlı çocuklardır. Sağ olsunlar okul dışından arkadaşlarımızda kampanyamıza destek verdi ve ben bugün Düzce halkının kampanyamıza destek verecek kadar güzel insanlar olduğuna canı gönülden inanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Kampanyanın 1 hafta daha vakti var. Önümüzdeki Cuma gününe kadar devam edecek.”

9/G Sınıfından Umutcan Çatak ise şunları söyledi:“Bu kampanya için biz arkadaşlarımız ve öğrencilerimizle birlik olduk. Ve okul içinde olsun okul dışında olsun fakir bulduğumuz, gördüğümüz arkadaşlarımız var. O yüzden bu kampanyayı başlattık. Ve bunun sadece bizim okulda değil tüm okul ve il genelinde devam etmesini rica ediyoruz.”

HABER; İ.KELEŞ

Yorumlar (0)
13°
kapalı