banner851

banner614

DES’TEN DİNÇER’E TEPKİ

banner619

Demokrat Eğitimciler Sendikası İl Başkanı Enver Şahin, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in öğretmenlerle ilgili yaptığı açıklamayı eleştirerek, “ Bakanın öğretmenlere yönelik yapmış olduğu açıklamalar, zor şartlara rağmen işlerini büyük özveri ile yapmaya çalışan eğitim çalışanlarını büyük hüsrana uğratmıştır.” Dedi.

banner846
Eğitim 20.03.2012, 17:12
206
DES’TEN DİNÇER’E TEPKİ
banner844

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bugüne kadarki söylemlerinin eğitim camiasında büyük yankı bulduğunu söyleyen DES Başkanı Enver Şahin, “Okullarını çeşitli bağış ve yardımlarla ayakta tutmaya çalışan okul müdürleri hakkında soruşturmayla başlayan bu süreç, öğretmen arkadaşlarımızı az çalışıyor diye itham etmekle devam etmiş ve bu durum gerçekten çok talihsiz bir olay olarak eğitim camiasında yankı bulmuştur.” Dedi.
 “ OECD ülkelerinde çalışan öğretmenlerle Türkiye’de çalışan öğretmenlerimizin ekonomik, sosyal ve özlük hakları kıyaslanmadan yapılan bu karşılaştırma yanlıştır. OECD ülkelerindeki refah payı ile ülkemizdeki refah payını ve öğretmenlerimizin çalışma ortamını göz önüne almadan yapılan değerlendirmeler kabul edilmemektedir.” Diyen Şahin, Demokrat Eğitimciler Sendikası olarak  Bakana ve yetkili sendikalara seslenerek, “Sayın yetkili ve etkili olduklarını söyleyen sendika yetkilileri; yaklaşık 3 aydır zamsız maaş alan, bir sürü proje ile ezilen ve çalışma saatleri dışında ev ev gezen öğretmenlerimiz az çalıştıkları gerekçesi ile suçlanmaktadırlar. Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının haklarının gasp edilmesine ne kadar daha seyirci kalacaksınız? Size haklarını savunma yetkisi veren öğretmenlerin haklarını ve kendilerini şimdi savunmayıp ne zaman savunacaksınız?” dedi.

Yorumlar (0)