banner851

banner955

DEVLETTEN ANAOKULU DESTEĞİ

Düzce’de sosyal yardımlardan yararlanan hanelerdeki 3-5 yaş aralığındaki çocukların anaokulu ücretleri devlet tarafından karşılanacak.

Eğitim 19.05.2022, 14:52
950
DEVLETTEN ANAOKULU DESTEĞİ

Aile ve Sosyal Hizmetler ile Milli Eğitim bakanlıkları arasında, sosyal yardımlardan yararlanan hanelerde 3-5 yaş aralığındaki çocukların anaokulu ücretlerinin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca karşılanmasını içeren protokol imzalandı. Okul Öncesi Eğitim Alan Çocukların Desteklenmesi Protokolü kapsamında sosyal yardımlardan yararlanan hanelerdeki 3-5 yaş aralığında çocuğu olan tüm aileler destekten faydalanabilecek.

Anaokulu ücretini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödeyecek

Aileler çocuklarını resmi bir anaokulu ya da ana sınıfına kayıt ettirdikleri takdirde, ilgili okula ödemekle mükellef oldukları ücret, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’na doğrudan ödenecek. Ailelerin ayrıca herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak.

Yaklaşık 1 milyon çocuğun destekten faydalanması öngörülürken, yıllık maliyetin de yaklaşık 500 milyon lira olacağı tahmin ediliyor.  

Devletin dezavantajlı hanelerin çocukları için yürüttüğü koruyucu ve destekleyici hizmetlerin artarak devam edeceği bildirildi.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız