banner851

banner614

DOĞA MİNİKLERİ KÜTÜPHANEYİ GEZDİ

Bu yıl 52. kez kutlanan Dünya Kütüphaneler Haftası kapsamında Düzce Doğa Okulları Ana Sınıfı öğrencileri, İl Halk Kütüphanesi'ni ziyaret etti. Meraklı bakışlarla kütüphaneyi gezen minik öğrencilere, kitap okumak ve kütüphanelerin önemi anlatıldı.

banner619
Eğitim 29.03.2016, 13:44 29.03.2016, 18:06
527
DOĞA MİNİKLERİ KÜTÜPHANEYİ GEZDİ
 Millî Eğitim Bakanlığı’nın 1964'ten itibaren Mart ayının son pazartesi günü başlayan haftayı Dünya Kütüphaneler Haftası olarak kabul etmesinin bu yıl 52.'si kutlanıyor. Hafta kapsamında Düzce Doğa Okulları Ana Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri gözetiminde kütüphanelerin önemini anlamaları amacıyla Düzce İl Halk Kütüphanesi'ni ziyaret etti. Kütüphanenin yararlarından söz etmek ve öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Düzce İl Halk Kütüphanesi'ne giden Düzce Doğa Okulları Ana Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde kütüphaneyi gezdi. 


Diğer yandan ana teması “Kütüphanelerin Uluslararası Küresel Anlayışın Geliştirilmesine Katkıları” olarak belirlenen ve 28 Mart-3 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanan hafta için Azmimilli İlköğretim Okulu öğrencileri öğretmenleri Derya Çopur yönetiminde özel bir program sergiledi.

Çopur yönetimindeki Dünya Çocuk Korosu gösterilerini sundu. Mülteci çocuklar korosu da 4 farklı ana dilde çocuk şarkıları seslendirdi.

Haber:C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (2)
konuk 5 yıl önce
harika bir gösteriydi, farklı dillerde de olsa, çocuklar hep aynı yüreklilikle iyi bir şeyler hissettirmeyi başarıyor.orjinal projeyi tebrik ederim...
kitapçı 5 yıl önce
çok güzel bir etkinlik olmuş, miniklere bu yaşlarda kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalı, onlar bizim geleceğimiz.