banner851

banner955

DÜ’DE HEDEF KALİTEYİ YÜKSELTMEK!

Düzce Üniversitesi’nde eğitim-öğretim kalitesini geliştirmek adına çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda düzenlenen I. Fakülte ve Yüksekokullar ile Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Çalıştayı’nda konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, oturumlarda ortaya çıkacak önerilerin raporlaştırılacağını söyledi.

Eğitim 23.05.2017, 11:48 23.05.2017, 17:04
1427
Düzce Üniversitesi tarafından; eğitim-öğretim faaliyetlerinin mevcut durumunu değerlendirmek, gelişen ve değişen dünya koşullarında eğitim alanına yönelik yenilikçi çözüm önerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen “Fakülte ve Yüksekokullar ile Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Çalıştayı”, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda başladı. 3 günlük çalıştayın ilk gününe; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Fakülte Dekanları ve Bölüm Başkanları katıldı.

Eğitim-öğretim kalitesini daha da geliştirmek için…
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, eğitim-öğretim kalitesini daha da geliştirmek adına bu çalıştayı düzenlediklerini ifade etti. Çalıştayın, müfredat programları, öğretim elemanları ve kapasite, araç ve gereç durumu olmak üzere üç farklı oturumda gerçekleştirileceğini söyleyen Prof. Dr. Genç, ilk gün oturumlarının fakülteler ve yüksekokullara yönelik olduğunu sözlerine ekledi. Yapılacak oturumlarda akademisyenlerin fikir ve önerilerini sunacağını belirten Prof. Dr. İlhan Genç, sözü Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a bıraktı.

“Hedeften bağımsız yapılan çalışmalar yetersiz olacaktır”
Eğitim-öğretim hizmetlerini kalite süreçleri içerisinde sürekli iyileştirme felsefesi ile yürüttüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, konuyla ilgili her talebi çeşitli toplantılarda görüştüklerini dile getirdi. Bu çalışmalar sonucunda organize bir çabaya ihtiyaç duyduklarına işaret eden Rektör Çakar, gerekli hazırlıkları yaparak çalıştayı hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi. Eğitim Fakültesi öncülüğünde “Eğiticinin Eğitimi” programlarıyla eğitim kalitesini arttırmaya devam ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Çakar, her yıl eğitim müfredatının yenilenmesi, araç gereç durumunun gözden geçirilmesi ve üst hedeflerin kurgulanması gerektiğine dikkat çekerek hedeften bağımsız yapılan çalışmaların yetersiz olacağını sözlerine ekledi.

Öneriler raporlaştırılacak
Düzenlenecek oturumlarda ortaya çıkacak önerilerin raporlaştırılacağını dillendiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sonuçların bütçeleme sistemine dahil edilmesi açısından da çalıştayın önemli bir fırsat sunduğunu belirterek katkıları ve destekleri için tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

Müfredat programları tartışıldı
Açılış konuşmasının sonrasında çalıştayın oturumlar bölümüne geçildi. Oturum başkanlığını Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kahraman Çatı ile başkan yardımcılığını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serap Bulduk’un yaptığı oturumda müfredat programları tartışıldı. Oturum başkanlığını Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Başaran Dülger’in yaptığı diğer oturumda, öğretim elemanları konusu değerlendirilirken, Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Ertuğrul’un yönettiği oturumda ise Düzce Üniversitesi’nin kapasite, araç ve gereç durumları ele alındı.

Sonuç raporları senato gündemine alınacak
Çalıştayın ikinci gününde enstitüler, üçüncü ve son gününde ise Meslek Yüksekokullarına yönelik düzenlenecek oturumlarla eğitim alanına ilişkin görüşler aktarılacak. Oturumlar sonrası oluşturulacak değerlendirme ve sonuç raporlarının senato gündemine alınacağı “Fakülte ve Yüksekokullar ile Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Çalıştayı” ile eğitim çıtasının daha da yükseltilmesi hedefleniyor.

 
Yorumlar (13)
öğrenci ile empati 6 yıl önce
sadece bir kez bir yetkili, öğrenci gibi gelip sabah kalıcıdan beçiye otobüse binsin. böyle bir rezalet olamaz, neden kimse bunu ciddiye almıyor? ve üniversitenin yeşil alanlarına ücretsiz oturulabilecek sosyal alanlar istiyoruz..
Helikopterli Adam 6 yıl önce
Halkın işine yaramadıktan sonra kıymeti yok. Kalıcı olan biziz burda. Hastane haricinde okulun hiç bir faydası olmaz zaten. Bi konu için bilgi almaya gitsem beni takmaz kimse. Tabi herkese kariyerli lazım. Bizim okulumuz AİBÜ... Tanımayız başka
Lateral Pesplanus 6 yıl önce
Çok bekledik belki okuldan faydalanırız. Hiçbir faydasını görmedik. Anca ses gürültü eskiden ne sakindik. Sadece hastane güzel on numara tüm personel ve ortam. Gerisi faydasız.
Orhangazili 6 yıl önce
Bugune kadar bi kere duymadikki ey mahalle halki ve duZceliler buyrun bizim kapimiz size acik demediniz hep kariyerlileri ağirladiniz oyle uc kisiyle konser yaparsiniz iste
Gayrettepe Asayiş 6 yıl önce
Misafirlere giriş kapılarında çok iyi davranılmasını elbiseye göre araca göre karşılama yapılmasından vazgeçilmesini kelimelerin özenle seçilmesini bekliyoruz. İşi olan herkes içeriye girecektir. Kimi yemek yemek için kimi yüzmek kimide idarecilere misafir olmak için...
Yener Serebellum 6 yıl önce
Havuzun ücretleri çok pahalı. Bir saatlik ücret 8 tl yazıktır günahtır millet kaçıyor duyunca imdtim yap doldur havuzu yoksa ortaokullara havuz problemi dersi çözdürürsün...
Calcaneus cx-90 6 yıl önce
Hastane iyi fakat üniversiteyi beğenmiyorum. Profesyonel bir şekilde yönetilmiyor. Bunu anlıyoruz. Zamanla herşey değişecek tabi.
Babayiğit 6 yıl önce
Keşke her üniversite aibü gibi olsa. Kendini aşıp birinci semanın dışına çıkıp uçmuş gitmiş muhteşem bir şeydir Abant İzzet Baysal... Burayıda ona bağlasalar ne güzel olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız