banner851

banner614

DÜZCE DOĞA’DAN SES GETİREN ÖDÜL!

Düzce Doğa Okulları 9. Sınıf öğrencisi Burak Bürgeç Antalya’da düzenlenen En Büyük 14. D'MUN (Modern Birleşmiş Milletler) Konferansı’nda “En Ses Getiren Delege” ödülünü almaya hak kazanarak adını Tüm Türkiye’ye duyurdu.

banner619
Eğitim 24.11.2016, 11:46 24.11.2016, 14:31
1796
DÜZCE DOĞA’DAN SES GETİREN ÖDÜL!
Lise ve üniversite çağındaki gençlerde dünya meseleleriyle ilgili farkındalık yaratmak ve uluslararası ilişkiler konusunda ortak akıl yürütme kazanımları hedeflenerek gerçekleştirilen MUN (Model Birleşmiş Milletler) Konferansı 14. kez Antalya’da düzenlendi. Öğrencilerin güncel olaylar, küreselleşme ve çok uluslu diplomasi gibi konularda bilinçlendirilmesi amacıylagerçekleşen “En Büyük 14. d’MUN (Modern Birleşmiş Milletler) Konferansında Düzce Doğa Okulları 9. Sınıf öğrencisi Burak Bürgeç En Ses Getiren Delege” ödülünü kazandı.

Antalya’daki konferans 673 öğrenci, 70'in üzerinde öğretmen ve 50'ye yakın akademik personeli ile düzenlendi. Dünyanın pek çok ülkesinde de gerçekleşen üniversitelerin dil bölümlerinde ve lise düzeyinde öğretim programlarındaki öğrencilerin İngilizceyi etkin bir şekilde kullanılması amaçlayan konferansa Düzce Doğa Okulları’ndan 11 öğrenci katıldı.

“En Büyük 14. d’MUN”da Düzce Doğa Okulları’ndan 11 öğrenci bağlı oldukları komitelerde delegesi oldukları ülkeler adına çözüm önerileri getirdi. Okulu ve Düzce’yi temsil eden Düzce Doğa Okulları 9. Sınıf öğrencisi Burak Bürgeç “En Ses Getiren Delege” ödülünü hak kazanarak adını Türkiye’ye duyurmayı başardı.
banner844
Yorumlar (4)
Zehra Mülküt 5 yıl önce
Burak ve gruptaki bircok ogrencimiz ilkokul siralarından beri bizimle... İlmek ilmek isleyip bugünlere getirdiğimiz ogrencilerimizin böyle guzel başarılara imza atıyor oldugunu görmekten gurur duyuyorum. Emeği gecen öğrenci ve öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum
Doga Velisi 5 yıl önce
Egitim ve ogretimin sadece secenklere sınırlı sinavlardan olusmadıgınin en guzel gostergesi.Doğa Okullari dunyada degisen egitim sistemine ayak uyduran yapisiyla ilimizde farki bir algı olusturuyor. Mutluyuz gururluyuz..
batur 5 yıl önce
burgeç evladımızı yürekten kutluyorum,,düzcemizin sıkıntılı adını gülümsetmiş ve onurlandırmış,,önce ailesine sonrada öğretmenlerine teşekkürler,,,
Öğretmen 5 yıl önce
Öğrenciyi, ailesini, öğretmenlerini ve okulunu tebrik ediyorum. Eğitim adına Düzce'de böyle güzel işlerin yapılması, böyle güzel gençlerin yetiştirilmesi ne büyük mutluluk.