banner851

banner614

DÜZCE MEM’İN ‘BAŞARIYA BİR ADIM’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ‘Başarıya bir adım’ projesi kapsamında Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan dezavantajlı 8. sınıf öğrencilerine MEB tarafından hazırlanan örnek sorular fasiküller halinde basılarak ulaştırılıyor. Soru çözümleri de gönüllüler tarafından yapılarak öğrencilerin istifadesine sunuluyor.

banner846
Eğitim 20.04.2021, 16:00 20.04.2021, 17:19
838
banner844

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ‘Başarıya bir adım’ projesi kapsamında Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan dezavantajlı 8. sınıf öğrencileri unutulmuyor.

Düzce Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan soruların basım işlemi gerçekleştirildikten sonra öğrencilere ulaştırılmak üzere ilgili ilçe ve okul yöneticilerine teslim ediliyor.

Bu kapsamda Nisan ayında da öğrencilerin sınavlar hazırlanırken yararlanabilmeleri amacıyla örnek sorularını içeren 1.000 adet fasikül öğrencilere ulaştırıldı. Öte yandan proje kapsamında bu zamana kadar toplam 21.200 fasikülün dağıtımı gerçekleştirildi.

Örnek soruların çözümü de gönüllü öğretmenler tarafından yapılarak Uzaktan Eğitim Merkezi’nde yayımlandı. Sorularla birlikte çözümler de öğrencilerin istifadesine sunulmuş oldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)