banner851

banner614

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NE 9 YENİ BÖLÜM

banner619

Düzce Üniversitesi tarafından 2018-2019 Akademik Yılı'nda ilk kez öğrenci alımı yapacak 9 bölüm, ÖSYM'nin tercih kılavuzunda yerini alacak. Aralarında Türkiye'de ilk ve tek olarak Düzce Üniversitesi'nde açılan Nüfus ve Vatandaşlık Bölümü de yer alıyor.

banner846
Eğitim 05.06.2018, 11:01 06.06.2018, 11:56
3388
banner844

Kurulduğu tarihten itibaren yaptığı akademik çalışmalarla başarı çıtasını yükselten Düzce Üniversitesi, bünyesine kazandırdığı 9 yeni bölüm ile öğrencilerine kapılarını açıyor.

İlk on yılında 30 bin öğrenci kontenjanını aşan Düzce Üniversitesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda Fakülte ve Meslek Yüksekokulları bünyesinde açtığı 9 farklı programla, ülkemiz için yeni değerler üretmeye devam ediyor.

Türkiye'de ilk ve Tek Düzce Üniversitesi'nde Var
Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda ilk öğrencilerini kabul edecek Nüfus ve Vatandaşlık ön lisans programı, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. Program, İçişleri Bakanlığı'nın, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün, kamu kurumlarının ve özel sektörün ihtiyacı olan kalifiye personelleri yetiştirecek. Bu programı tercih edecek öğrenciler, programın ilk mezunları oldukları için, İçişleri Bakanlığı bünyesindeki tüm birimlerde, özellikle nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinin ihtiyacı olduğu birçok kamu kurumu, özel hukuk danışmanlık büroları ve noterler gibi kurumlarda geniş iş olanaklarına sahip olacak. Program 40 kontenjanla 2018-2019 Akademik Yılı'nda eğitim öğretim hayatına başlayacak.

İlk Kez Öğrenci Alacak Diğer Programlar
Daha önce öğrencisi bulunan Kimya Bölümü 15 kontenjanla yeniden öğrenci alımına başlarken, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; 30 kontenjanlık Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Eleştirmenliği Dramaturji Programı ve 60 kontenjanlık Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ile eğitim faaliyetlerine devam edecek. Eğitim Fakültesi; İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümleri'ne 60'ar öğrenci kontenjanı ayrılırken, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesindeki İktisat Bölümü de 40 kontenjan ile ilk öğrencilerini kabul edecek.

Düzce Meslek Yüksekokulu; İç Mekan Tasarımı Programı 40 öğrenci,  Akçakoca Meslek Yüksekokulu Adalet İkinci Öğretim Programı ise 60 öğrenci kontenjanı ile eğitime başlayacak.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (6)
yıgılcalı 3 yıl önce
hani yıgılcayada olacaktıya yüksek okullar
aç aç 3 yıl önce
bölüm açınca kalite mi yükseliyor ? işsizlere yeni bölümler iktisat ne _=
Mert 3 yıl önce
Üniversite hastanesinde daha endokrinoloji doktoru yok.Bolu ya gidiyoruz.boş verin boş bölümleri
SÜLEYMAN METE 3 yıl önce
Baba boşverin bunları da bir an önce Necmi Hoşver Diş Fakültesini açın...
helal olsun 3 yıl önce
süper olmuş DÜ tebrik ediyorum, kısa sürede bir çok konuya dair bu kadar çok branş gerçekten süper
USER 3 yıl önce
birde çocuk alerji bölümü açsalardı iyi olurdu alerji en çok bizim bölgede görülmesine rağmen ilgili bölüm yok vatandaşlar adapazarı ve izmit yollarında gidip geliyor acilen çocuk imminoloji bölümü gerekmekte saygılar
28°
açık