banner851

banner955

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NİN ÇALIŞTAYINA YOĞUN İLGİ

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin ulusal olarak düzenlediği “Pedagojik Anlayışın Uzaktan Eğitime Uyarlanması: Uzaktan Eğitimi Değerlendirme, İyileştirme ve İyi Örnekler Çalıştayı” başlıklı online etkinlik, eğitimcilerimiz tarafından yoğun ilgi gördü.

Eğitim 28.09.2020, 10:14
508
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NİN ÇALIŞTAYINA YOĞUN İLGİ

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç’un açılış konuşmasını gerçekleştirdiği çalıştayda, uzaktan eğitimin daha verimli hale getirilmesi için dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı.

Düzce Üniversitesi ve ülkemizin çeşitli üniversitelerinden öğretim elemanlarının yoğun olarak katılım gösterdiği etkinlik, 3 gün boyunca sürdü. Etkinliğin ilk gün panellerinde; “Uzaktan Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme”, “Uzaktan Eğitim Uygulamalarında Uygun Öğretim Yöntemleri”, “Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğrenci Devamının Sağlanması” ve “Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğrencinin Derse Aktif Katılımının Sağlanması” konu başlıklarında panelistler çalışmalarını katılımcılara anlatıldı.

Çalıştayın 2. gün panellerinde; “Uzaktan Eğitimde Öğrenci Psikolojisi”, “Uzaktan Eğitimde Geri Bildirim”, “Uzaktan Eğitimde Ödev Verme” ve “Uzaktan Eğitimde Uygulamalı Derslerin Yürütülmesi” hakkında çalışmalar paylaşıldı.

Çalıştayın 3. ve son gününde ise; “Eğitsel, Sosyal ve Kültürel Etkinliklerin Planlanması ve Engelli Üniversite Öğrencilerinin Desteklenmesi”, “Uzaktan Eğitimde İstenmeyen Davranışlarla Baş Etme ve Sanal Zorbalık” konu başlıklarında panelistler duygu, düşünce ve çalışmalarını katılımcılara sunuldu.

Eğitimciler için oldukça verimli geçen çalıştay “Değerlendirme” paneli ile sona erdi.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (0)
26
açık