banner851

banner955

DÜZCE’DEN 15 PROJE ÇAĞRI ALDI

TÜBİTAK Ortaokul Proje Yarışmaları İstanbul Asya Bölge Finallerine, Düzce’den toplamda 15 proje davet edildi. 12 proje ile çağrı alan Düzce Bilim ve Sanat Merkezi, bu özelliğiyle bölgede birinci, ülkede ise 6. olma başarısına imza attı.

Eğitim 16.03.2022, 18:00
1893
DÜZCE’DEN 15 PROJE ÇAĞRI ALDI
banner1032

Son dönemde ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Düzceli öğrencilerin başarıları konuşulur hale gelirken TÜBİTAK Ortaokul Proje Yarışmaları İstanbul Asya Bölge Finalleri’ne kentten toplamda 15 proje davet aldı.

BİLSEM’in 12 projesi birden çağrı aldı

12 projesiyle birden bölge finallerine davet edilen Düzce BİLSEM, bölgede en çok projesi kabul edilen kurum oldu. Düzce BİLSEM, bu konuda bölgede rakip tanımazken Türkiye genelinde de en çok projesi bölge finaline kalan 6. kurum olma başarısını gösterdi.

Çok sayıda öğrencinin farklı alanlarda eğitim gördüğü BİLSEM, kenti emsalsiz bir şekilde temsil etme fırsatını kazandı. Ayrıca Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu Lisesi’nin 2 projesi, Cumayeri Ören Şehit Nusret Akar Ortaokulu'nun 1 projesi de, bölge finallerine davet edildi.

Gelecekte ülkede söz sahibi olacak olan gençlerin gurur veren başarılarının ardından Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Projeleri ile bu gururu Düzce'mize yaşatan kıymetli öğrencilerimizi ve değerli öğretmenlerini, öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyor, Türkiye finalleri yolunda başarılar diliyoruz.” denildi.

banner844
Yorumlar (5)
Yorumcu 7 ay önce
Organik hoşaf yapan biri çıkar yine yine ödül verirsiniz o projeye daha önce verdiniz nasilsa
Düzceli 7 ay önce
Medyaya malzeme bunlar kim halka hizmet edecek bir buluş yapabiliyor. Devlet üretim yapan çiftçisini unutmuş. Ezer hale gelmiş. Siyasiler salla başı al maaşı modunda yöre halkını unutmuş çoluk çocuğun yapacağı basit projeleri haber yapacağınıza halka inin esnafa ziyarete gidin bakalım. Kimler halinde memnun. Siz önce ekonomiyi düzeltin. Halkı taraf ve kutuplastirmayin. En önemlisi Anayasa ya uyun zaten gerisi gelir.
HD 7 ay önce
adem hoca adamsın
veli 7 ay önce
Düzce'nin gururu bir kurum, tebrik ederiz..
BOŞ İŞLER GENÇLER 7 ay önce
gidin çekirdek çitleyen eşek heykeli ya da mezarlık için bidon koyma projesi geliştirin.solumsu kafalardan daha çok alkış alırsınız.dünyanın konuştuğu sihalarımız için ne varki bakgalda bile bulunuyöör demişlerdi.kafaları 1930larda kalmış küflü beyinleri dikkate almayın.yolunuza devam.
14
parçalı bulutlu