banner851

banner614

DÜZCE’DEN AFGANİSTAN’A DOSTLUK ELİ

banner619

Düzce Üniversitesi ve Afganistan Büyükelçiliği arasında imzalanan protokol uyarınca Düzce Üniversitesine bağlı öğretim üyeleri Afganistan’da eğitim verecek.

banner846
Eğitim 14.05.2012, 17:06
234
DÜZCE’DEN AFGANİSTAN’A DOSTLUK ELİ
banner844

Düzce Üniversitesi ile Afganistan Büyükelçiliği arasında eğitim anlaşması imzalandı. Anlaşma uyarınca, Afganistan’da  tıp ve hemşirelik eğitimi görmek isteyenlere Düzce Üniversitesi öğretim elemanları eğitim verecek. Programa Afganistan Büyükelçisi Mesut Halili, Afganistan Ateşesi ve Rektör Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu katıldı. Rektör Şerifoğlu,  Afganistan ile yapılan protokole hemşireliği de kattıklarını dile getirdi.

Şerifoğlu, “ Bugün Üniversitemiz ile Afganistan arasında bir protokol imzalıyoruz. Bu protokolde Düzce Üniversitesi öğretim görevlileri Afgan halkına tıp ve hemşirelik konusunda eğitim verecek. Üniversitemizin gelişmesi tüm hızı ile devam ediyor.”dedi.

Afganistan Büyükelçisi Mesut Halili ise, Türk halkının Afgan halkına karşı her zaman çok iyi davrandığını, bu nedenle Afganistan olarak Türklere minnettar olduklarını belirtti.

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)