banner851

banner614

DÜZCE’DEN CİZRE’YE...

Düzce Arsal Anadolu Lisesi öğrencileri harçlıklarını geçici görevle Şırnak’ta terörle mücadele eden Düzce Emniyeti’ne bağlı 23 polis için harcadı. Öğrenciler, hazırladıkları gıda paketlerini Düzce’deki polis memurları aracılığıyla bölgeye gönderdi.

banner619
Eğitim 10.03.2016, 16:14 10.03.2016, 20:19
3299
DÜZCE’DEN CİZRE’YE...
 Darıcı Mahallesi’ndeki Arsal Anadolu Lisesi öğrencileri Düzce Emniyeti’ne bağlı geçici görevle Şırnak’ın Cizre ilçesinde görevlendirilen 23 personele destek olmak için anlamlı bir organizasyon düzenledi. Okuldaki öğrenciler harçlıklarıyla kuruyemiş, bisküvi gibi gıdaların bulunduğu erzaklar ve güneşten korunmaları için şapkalar aldı. Toplanan erzaklar okul girişinde masa üzerine konularak, İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Polisleri ve Toplum Destekli Polisler tarafından öğrenciler ile birlikte kolilere konuldu.Bazı öğrenciler ise yazdıkları şiirleri koliler içerisine yerleştirerek erzakları polis ağabeyleri ile birlikte minibüsüne taşıdı.


Okul Başmüdür Yardımcısı Saner Kadı, öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Kadı, Bugün burada Arsal Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Güney Doğu Bölgesi’nde canlarını ortaya koyan askerlerimizin yaptıkları mücadeleye destek olmak yapmış oldukları etkinlikler var. Tüm okulumuz kuru gıdalar, mektuplar olsun, bölgedeki askerlere moral desteği vermek açısından yardımları bölgeye aktaracağız. Sadece Arsal değil, tüm ulusa mal etmek istiyoruz. Çanakkale’de başlayan kurtuluş savaşı ile devam eden birlik beraberliğimize burada vurgu yapmak için toplandık.”dedi.

Çevik Kuvvet Şube Müdürü Bekir Daşdan, halktan aldıkları destekle mutlu olduklarını dile getirdi. Daşhan, “Okul müdürü bize bahsettiğinde çok heyecanlandık. Gönülden kabul ettik. Ülkemizde operasyonlar devam etmekte. Devlet her zaman milletinin yanında. Bugün milletin de devletin yanında canı gönülden var olduğunu hissediyoruz. Arkadaşlarımıza çok moral olacak. ”ifadelerini kullandı. 

Öğrenciler Yiğithan Avican ve Ecenur Oktay okudukları şiirlerle duygu dolu anlar yaşattı.Öğrencilerden biri ise İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Müdürü Bekir Daşdan’a Türk bayrağını öpüp başının üstüne koyarak teslim etti. Öğrenci, öğretmen ve polisler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: İ.KELEŞ

Yorumlar (11)
Arsal Anadolu Lisesi 6 yıl önce
Keşke bunun gösteriş olmadığını, insani ve vicdani duygularla yapıldığını anlayabilecek kadar kendinizi geliştirmiş
bireyler olabilseydiniz. Ordaki güvenlik güçlerinin bizim gönderdiğimiz bir avuç fındığa ihtiyaçlarının olmadığını ve bizim
onları unutmadığımızı anlatabilmek için bu organizasyonu yaptığımızı
anlayabilseydiniz. Bizler 16 - 17 yaşlarında birer öğrenciyiz, yetişkin birer birey olarak sizden daha olgun
davrandığımız için gurur duyuyorum.
duyarlı 6 yıl önce
Okulumuz zaten başarılarıyla adıni duyurmusdur.tesekkur ler ilginizine alakaniza
memur 6 yıl önce
Böyle anlamlı destekler olduğu sürece vatanı kimse bölemez .benzer hareketleri vatadaşım diyen herkes desteklemelidir.arsal ve idareci ve öğrencilerine teşekkürler.
? 6 yıl önce
Toplum olarak bilmeden konuşmaya ne kadar meraklıyız.Okullar vatan sevgisini milli beraberlik duygularını millet bilincini kazandırmayı amaçlayan kurumlardır.Bu da ders kitaplarıyla değil bu tip sosyal faaliyetlerle kazandırılır.Teog puanıyla öğrenci alan bir devlet okulunun reklama niye ihtiyacı olsun ki ?Ki bu okul Düzce nin en köklü okullarından biriyse...Tebrikler Arsal .diğer okullara da örnek olması dileğiyle...
manhoc 6 yıl önce
Hepsi gösteriş diyen umumi şahsiyete okullar fakir çocukları giydirme merkezi değildir.çok istiyorsanız yardım etmek sizin elinizi tutan yok Düzce belediyesiyle veya sosyal hizmet müdürlüğü ile karıştırdın ......
Arsal Anadolu Lisesi 6 yıl önce
Arsal Anadolu lisesinde görev yapan bir öğretmen olarak söylüyorum bizim okulumuzun haberlere çıkma hevesi yok. Zaten Ygs de aldığı başarılarla zaten eğitimde yılların markası olduğunu defalarca gösterdi. Acımasızca eleştirmeyelim araştırırsanız okulumuzda yetim kardeş projesiniz yıllardır sürdürüldüğünü öğrenebilirsiniz. Ayrıca okulumuzda elimizden geldiğince durumu olmayan birçok öğrenciye yardım edilmektedir. Araştırmadan olumsuz eleştiri yapmak çok kolay
dolmabahce mutabakati 6 yıl önce
patinaja devam, coluk cocuk herkes sasirdi ne yapacagini.
Hepsi gösteriş 6 yıl önce
Bunların hepsi okulun adını sosyal medyada var etmek nedense hiç bir fakir ailesine yetim çocukları giydiren yok
sezai 6 yıl önce
onuda sen yap. sana yapma diyen varmı. karınca kadarınca
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın