banner851

banner955

DÜZCELİLER BU PROJEYİ SEVDİ

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan ‘Öğretmenim Yanıbaşımda Kitabım Başucumda’ projesi tüm hızıyla devam ediyor. Müdürlük, “Aynı Saatte Hep Birlikte Geleceğin İçin Oku Düzce" sloganıyla her akşam saat 20.00'de tüm Düzcelileri 30 dakika kitap okumaya davet ediyor.

Eğitim 03.03.2021, 13:30 03.03.2021, 13:39
907
DÜZCELİLER BU PROJEYİ SEVDİ

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  il genelinde başlatılan ‘Öğretmenim Yanıbaşımda Kitabım Başucumda’ projesi kapsamında her akşam saat 20.00'de tüm Düzcelileri 30 dakika kitap okumaya davet etmeye devam ediyor. Projeye katılan vatandaşlar da örnek olması için kitap okurken çekilen fotoğraflarını sosyal medya hsaplarında paylaşıyor.

"Aynı Saatte Hep Birlikte Geleceğin İçin Oku Düzce" sloganıyla il genelinde devam eden projeyle ilgili müdürlükten yapılan açıklamada, “Velilerimizden, öğretmenlerimizden ve öğrencilerimizden gelen olumlu dönütler projeye yönelik heyecanımızı arttırıyor. İlk günkü heyecanla okumaya devam ediyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, okuduklarından yeni yollar keşfeden, düşünce dünyasının sınırlarını geliştiren bireyler yetiştirmek ve bu bireylerin sayılarını artırmak için sadece okullara devam eden öğrencilerimizin değil, yaşadığımız coğrafyadaki tüm bireylerin okuyan, yazan, okuduğunu anlayan ve anlatan bireyler olabilmelerine destek olabilmek amacıyla başlattığımız ÖĞRETMENİM YANIBAŞIMDA KİTABIM BAŞUCUMDA adlı proje kapsamında "Aynı Saatte Hep Birlikte Geleceğin İçin Oku Düzce" diyor, okumaya devam ediyoruz.

Aklın sınırlarını zorlayan bir şekilde gelişen teknoloji, bizi kendisine mahkûm hale getirmemeli,  aksine teknoloji bizim elimizde bize hizmet eder pozisyonda olmalıdır. Teknolojiye insanlığa fayda sağlayacak şekilde yön vermek, okumak, okuduğunu anlamak ve yorumlayabilmek ile mümkündür.

Okuma saati uygulamasında öğrencilerimizin kitaplara erişimi, kitap değişimi için alınması gereken tüm tedbirler ve kitabı olmayan öğrencilere kitap temini okul müdürleri ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından sağlanmaktadır”

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız