banner851

banner614

DÜZCE’YE GURUR YAŞATTILAR

banner619

TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği kapsamında gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük STEM Proje Yarışması’nda Mehmet Akif İnan İHO öğrencilerinin "Borudan Elektriğe" adlı projesi Türkiye 3.’sü oldu. Yarışmada derece alan öğrenciler, Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından altınla ödüllendirdi.

banner846
Eğitim 31.10.2017, 15:02 01.11.2017, 09:20
612
banner844

Çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmek amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği bu yıl Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Şanlıurfa Bilim Şenliği kapsamında, Türkiye’nin en büyük STEM (Science, Technology, Engineering, Mathmatics) proje yarışması da düzenlendi. Yarışmanın final sergisinde Düzce’den iki proje yer aldı. Düzce Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Taha Vedat Özgen ve Muhammed Yusuf Kutbay’ın 2 projesi öğretmenleri Devrim Ertuğrul danışmanlığında ön elemeyi geçerek final sergisinde Düzce’yi temsil etti.

3 gün süren etkinliklerde ülke çapında 50 proje içinden "Küresel Sorunlara Çözüm" kategorisinde  Düzce Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin "Borudan Elektriğe" adlı projesi Türkiye 3.’sü oldu.

Yarışmada Türkiye 3.’sü olan öğrencileri ve proje danışmanı öğretmenlerini, Vali Zülkif Dağlı makamında kabul etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gürol Ün hazır bulundu.

Vali Dağlı, projede göstermiş oldukları başarılardan dolayı öğrencileri tebrik ederek, öğrencileri altınla ödüllendirdi.

Yorumlar (12)
Murat 4 yıl önce
Bu okulda benim de öğrencilerim var, hem 5. hem de 7. sınıflarda, okulumuzdan son derece memnunuz, memnun olmayan veya uyum sağlayamayan öğrencilerin velileri öğrencilerini alabiliyorlar, herkes uyum sağlayacak diye bişey yok
kieros 4 yıl önce
iho olunca projenin adı boruda olsa olur hortumda olsa olur
düzeltme 2 4 yıl önce
yine olmadı altınla ödüllendirildi olacak
STEM nedir? Kimin işi? 4 yıl önce
Stemin çok çeşitli kolu vardır.Bildiğim kadarıyla bu arkadaş Fen öğretmeni.Çalıştığı alan robot teknolojileri.
bilsem li 4 yıl önce
Bilsem'de bir dönem çalıştım bu arkadaşla , BİLSEM öğretmeni her zaman nerede olursa olsun fark yaratır. Stem konusunda Düzce de nadir öğretmenler arasındadır.
STEM Mİ? 4 yıl önce
Çeşitli kolları vardır ? demissin ya sen her halde bu işin fen -matematik öğretiminde proje tabanlı öğretim yaklaşımı olduğun bilmiyorsun galiba :)
Türkiye deki örneklerini inceleyebilirsiniz. bilmemek ayıp değil.
sıradan cümleler 4 yıl önce
ROBOT TEKNOLOJİLERİ ?
amma cahilsin be , arada git google sor olmaz mı ?
Başarılar 4 yıl önce
Tebrik ederiz.Güzelbir çalışma olmuş.diğer okullarımızada destek verilirse bu okullardaki öğrencilerde başarılı olur.
Veli 4 yıl önce
Bırakın bu işleri arkadaş.Çocuğumuzu sınava soktuk başarılı oldu ama pişman olduk verdiğimize. Robotmuş sitemmiş çocuklara birsey öğretmedi.
veli 4 yıl önce
pişman olduysan alabilirsin , bu konuda senet imzalamadın değil mi?
Öğretmenlik mesleği 4 yıl önce
Sonra diyorlar öğretmen neden toplumda saygı görmüyorlar, saç sakal iyice öğretmenler sıradanlaştı..
fosil 4 yıl önce
Bizim devirde saygı kılık kiyafete değil bilim ve akıla duyulur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın