banner851

banner614

EBA DESTEK NOKTASI KURULDU

banner619

31 Ağustos tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim ile ilgili çalışmalar sürüyor. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, uzaktan eğitimin yapılacağı Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’na giriş imkanı olmayan öğrencilerle ilgili de adım attı.

banner846
Eğitim 20.08.2020, 12:29
3993
EBA DESTEK NOKTASI KURULDU
banner844

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim öğretim yılının 30 Ağustos’ta başlayacağını ve 21 Eylül tarihine kadar uzaktan eğitim şeklinde devam edeceğini açıklamıştı.

Bakan Selçuk, ayrıca uzaktan eğitimin devam edeceği süre boyunca EBA'ya giriş imkanı olmayan ya da giriş yapmakta zorlanan öğrencilere yönelik olarak tüm okullarımızda EBA Destek Noktaları çalışması yapılacağını duyurmuştu. Yapılan çalışmayla, evlerinden EBA'ya giriş imkanı olmayan tüm öğrencilerimizi evlerine en yakın okullarda, okul idarelerinin hazırladığı program dahilinde uzaktan eğitimlerine devam etmeleri sağlanacak.

DÜZCE’DE EBA DESTEK NOKTASI KURULDU

Düzce’de de yeni eğitim öğretim yılının hazırlıkları son sürat sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı sonrası, Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçeköy İlkokulu'nda Okul Müdürü Şaban Günengil ve ARGE Proje Koordinatörü Ali Kemal Ardıç'ın ortak çalışması sonucu EBA'ya erişim sağlayamayan öğrencilere yönelik olarak, EBA Destek Noktası kurulduğunu duyurdu.

Kurulan destek noktası sayesinde EBA’ya erişim imkanı olmayan Düzceli öğrencilerin uzaktan eğitim faaliyetlerini sorunsuz şekilde katılabilmesi sağlanmış olacak

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
DZC81 12 ay önce
BEGENMEYENLERİN ÇOCUKLARI YOK GALİBA VARSA SİZ GÖNDERİN BEN GÖNDERMİYECEM..?
Sosyal devlet 12 ay önce
Böyle ucuz reklamlar bu iş çözülemez.İmkanı olmayan ailelere bilgisayar, ücretsiz internet ve aylık en az 500 tl eğitim yardımı yapılmalı.
DZC81 12 ay önce
VERSİNLER 10GB İNT ÇOCUKLAR RAHAT RAHAT DERSLERİNİ YAPSINLAR ÖĞRETMENLERİNİN KONTROLUNDE?İLLAKİ OKULA GİTMEK ŞART DEĞİL BU ORTAMDA?