banner851

banner955

Eğitim Bir Sen'den şok kararlar

Eğitim Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Tokgöz, bir açıklama yaparak kendisininde gerekçesini bilmediği bir nedenle görevden alındıklarını ifade etti.

Eğitim 10.10.2008, 18:05
200
Eğitim Bir Sen'den şok kararlar
banner1032

Eğitim Bir-Sen Düzce Şubesi Ömer Tokgöz bir açıklama yaparak sendika olarak nedenini bilmedikleri bir gerekçeden dolayı görevden alındıklarını açıkladı. Tokgöz, karara tepkisini dile getirerek“ Yedi yıldır ismini her zaman şahsiyetimizden önde tuttuğumuz, üyelerimizin üzerimize yüklediği bir emanet Eğitim Bir-Sen'imizin Genel Disiplin Kurulu hiçbir gerekçe bildirmeden tarihe kara bir leke olarak geçecek bir kararla şahsımızla ilgili görevden alınma ve üyelikten ihraç kararı alınmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Neden görevden alındığını, hangi gerekçeyle cezalandırıldığının kendisine açıklanmadığını belirten Tokgöz, “ Sendikalarda eleştiri veya kararlara itiraz etme ve bunları teşkilatın diğer mensuplarıyla paylaşma gibi en medeni ve demokratik haklar ne zamandan beri görevden alınma ve üyelikten çıkarılmayı gerektirmektedir” diyerek, sendikalarının adını sosyal, kültürel ve ekonomik kazanç getiren faaliyetlerle sadece üyelere değil halka mal ettiklerini de sözlerine ekledi.

banner844
Yorumlar (0)
25
orta şiddetli yağmur