banner851

banner955

Eğitim Bir Sen'e göre eğitimde değişen bir şey yok

Eğitim- Bir – Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Tokgöz bir açıklama yaparak yeni başlayan 2008-2009 eğitim- öğretim dönemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu

Eğitim 08.09.2008, 17:19
234
Eğitim Bir Sen'e göre eğitimde değişen bir şey yok
banner1032

Yeni eğitim öğretim dönemi başlarken Eğitim Bir-Sen'e göre eğitimdeki sorunlar hala devam ediyor. Sendika il Başkanı Ömer Tokgöz eğitim konusunda yaptığı açıklamada “ Bu yıl eğitime, geçen yıllara nazaran problemi daha aza indirilmiş, çalışanı, öğrencisi ve velisiyle daha güler yüzlü, mutlu, geleceğe daha umutla bakar bir şekilde başlayalım isterdik. Ama üzülerek söylüyoruz ki eğitimde hala sorunlar var ve bu yılda değişen çok fazla bir şey olmadı.” dedi.

Eğitim konusunda umutlarının başka bahara kaldığını ifade eden Tokgöz “Ağustos ayında bitirilmesi gereken münhal okul müdürlüklerine de henüz atamalar yapılmadı. Bu yılki sorunlar arasında bazı okullardaki fiziki mekan problemleri, temizlik, güvenlik ve taşımalı eğitimle ilgili olanlarda var. Eğitim sisteminin olmazsa olmazı olarak kabul edilen veli ayağı ile ilgili vakit geçirmeden çalışmaların yapılması gerekiyor. Geçen yıl ilimizde özellikle OKS'de , kısmende ÖSS'deki başarıdan dolayı başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere emeği geçen bütün eğitim çalışanlarına sendikası ve şahsı adına teşekkür ediyoruz. “ İfadelerini kullandı.

Tokgöz, eğitim kalitesinin arttırılması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
16
hafif yağmur