banner851

banner614

“EĞİTİM YAŞAM BOYU SÜREN BİR FAALİYET”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Düzce Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı Düzce İl Temsilciliğini ziyaret etti.

banner619
Eğitim 24.09.2021, 15:00
1029
“EĞİTİM YAŞAM BOYU SÜREN BİR FAALİYET”

Sivil Toplum Kuruluşları ve eğitim kurumları arasındaki koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla Düzce Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen toplantı, Türkiye Gençlik Vakfı Düzce İl Temsilciliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla’nın yanı sıra Önder, Ensar, İlim Yayma, Kadem, İnsan ve Medeniyet Hareketi, TÜGVA, Hayrat, Diyanet İl Temsilcileri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kışla, eğitimin severek, sevdirilerek, sabırla icra edilmesi gereken ve yaşam boyu süren bir faaliyet olduğunu vurgulayarak, sorumluluğun büyük olduğunu belirtti.
Yeni eğitim-öğretim yılının gençler ve milletimiz için hayırlı olması yönündeki temennilerini dile getiren Kışla toplantının ardından, TÜGVA İl Temsilciliğinde gerçekleştirilen Gençlik ve Sivil Toplum Söyleşisine katıldı.

Söyleşide gençleri anlamaya çalışmanın önemi üzerinde duran Kışla, eleştiriye açık olma ve tepkisel davranışları anlayışla karşılama gerekliliğinin altını çizdi. Ayrıca, çok iyi yetişmiş gençlere olan ihtiyacı dile getiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kışla, sosyal ve kişisel gelişimin önemini vurguladı.

Bu kapsamda, tüm sivil toplum, eğitim, gençlik kurum ve kuruluşlarını topluma faydalı insan kazandırmanın keyfini yaşamaya davet etti.

Son olarak, bencil olunmadığı ve planlı hareket edildiği sürece, saçılan tohumların fidanlara, fidanların ağaçlara ve ağaçların ormanlara dönüşeceğine olan inancını dile getiren Kışla, ülke olarak elde ettiğimiz kazanımların değerini bilinmesi gerektiğini ifade etti.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (8)
Tahsin er 3 hafta önce
Gençlerle dertlenen birileri var. Cafelerde orda burda boş işler peşinde koşmaktansa buralarda zaman geçirmek gerekir diye düşünüyorum.
Bilocan 3 hafta önce
Tahsin abi bizim çocuk üniversiteyi bitirdi, abi kalifikasyon konusunda yardımcı olurlar mı? abi
Tankut 3 hafta önce
Hayırlı işler lütfü bey.
Cankut 3 hafta önce
Hem tügva, ensar, hayratçı olup da hem de Atatürkçü olmak nasıl bir şey lütfü bey. Şapkamı çıkarıyorum. Saygılar
Bilocan 3 hafta önce
Kalifikasyon konusunda yardımcı oluyor mu? Derneğe kayıt olmak gerekir mi? Hangi partiden olduğumuzun önemi var mı?
:) 3 hafta önce
ensar :)
murteza yılmaz 3 hafta önce
ooo geleceğin kaymaklı makam koltukları aday toplantısı yapılmış yine de, sizin devran bitti be gülüm bir daha zor.
YAVUZ0881 3 hafta önce
İlim adı altında toplanan yobazlık kültürünü yayma topluluğu desek tam olur ne işe yarar bu simsarlar