banner851

banner955

EĞİTİMDE 2023 VİZYONU TAMAM!

2023 vizyonu doğrultusunda Düzce’de eğitim alanında yapılacak çalışmalar enine-boyuna 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı’nda tartışıldı. Çalıştayın bugün gerçekleşen kapanış toplantısında nitelikli ve kapsayıcı eğitim hedefi doğrultusunda her öğrencinin insani, milli ve manevi değerlerle donanımını geliştirmesi üzerinde duruldu. Programda konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Burada havanda su dövmek için toplanmadık” diyerek çalıştayın önemini vurguladı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Ankara’da ziyaret ettikleri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 2. Eğitim-öğretim döneminde Düzce’yi geleceğini açıkladı.

Eğitim 17.01.2019, 17:15 17.01.2019, 18:44
1660
banner1032

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı’nın kapanış toplantısı Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile idareci ve öğretmenler katıldı.

Çalıştayın son gününde katılımcılara bir sunum eşliğinde eğitim sistemindeki sıkıntılar, bu sıkıntıların çözümü ve eğitim-öğretimdeki yenilikler detaylı olarak aktarıldı. Tüm bakanlıklar gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın da çalışmalar yürüttüğü 2023 vizyonu kapsamında hayata geçirilecek proje ve çalışmaların okullara en iyi şekilde entegre edilmesi için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Toplantıda kürsüye davet edilen Vali Dr. Zülkif Dağlı, konuşmasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 2. eğitim-öğretim döneminde Düzce’ye geleceğini açıkladı.

“Burada havanda su dövmek için toplanmadık”
2023 vizyonunda hangi kurumların hangi görevleri yerine getireceklerini söyleyen, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, şunları söyledi:

“Burada havanda su dövmek için toplanmadık. Eğitim vizyonumuz sayın bakanımızın başkanlığında üst düzey çalıştaylarda, bilim insanları ve eğitimcilerle, eğitimin tüm taraflarıyla yapılmak üzere ortaya koyuldu. Artık aşağıya, taşraya, illerimize doğru yansımaya başladı. Bu anlamda biz daha çok kendi ölçeğimizde neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Üst ölçekte neler yapılacağı belirlenmiş ve tarihlendirilmiş durumda.”

“Sayın Bakan’ımız ilimize teşrif edecek”
Yeni sistemde eğitimim kalitesine yatırım yapılmasının önemli olduğuna ve bu konu üzerinde durduklarına değinen Dağlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bina yatırımları olmazsa olmaz, eğitim materyalleri gerekli, bunlara yatırım devam edecek ama insana ve sisteme yatırımın çok daha önemli olduğuna ben de katılıyorum. Geçen salı günü bakanımızı ziyaret ettik. Kendisini gerçekten hepimiz izliyoruz. Eğitim adına çok güzel şeyler olacağına inanıyoruz. Ziyarette yaptıklarımızı ve yapmayı düşündüklerimizi anlattık. Düzce’nin eğitim durumunu anlattık. Kendisini de davet ettik. Bir sıkıntı olmazsa 2. dönemin başı itibariyle sayın bakanımız ilimize teşrif ederek sizlerle buluşma sağlamış olacak.”

Eğitim ve öğretimde yarıyıl tatiline girildiğini hatırlatan Vali Dağlı eğitimcilere, dinlenmelerini ve aileleri ile zaman geçirmelerini tavsiye ederek sözlerini tamamladı.

Oluşturulan çalışma grupları belirlenen konu başlıklarına ilişkin çözüm önerileri sunduğu çalıştay, 2023 Vizyon Belgesi'nin detayları ve belgede yer alan eğitim uygulamaları ile yürütülecek projeler konuşulması ile sona erdi.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (6)
Duzceli.. 4 yıl önce

             Üniversite sınav sonuçlarına göre Türkiye ortalaması:
Matematik 40 soruda 3.9
Fizik 14 soruda 0.5
Kimya 13 soruda 1.1
         Bizde bu eğitim sistemi olduğu sürece DIŞ GÜÇLERİN bir şey yapmasına gerek yok.
Duzceli.. 4 yıl önce
ALP iktidarında 11 yılda 6 bakanla en çok değişen bakanlık milli eğitim...Son üniversite sınavlarında ki sonuçlar eğitimin gelebileceği en kötü noktayı gösterdi...Tv lerde pi sayısını bilemeyen üniversiteli ler görür olduk..
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
TOPLANTI YAPMAK İÇİN EĞİTİM BİR-SEN'DEN İZİN ALINDI MI?
İstatistikler ne diyor. 4 yıl önce
15 yıl önce Ülkeler sıralamasında 25.yiz diye üzülürken önce 70 en son 105. sıraya geriledik. Ama hala misyon, vizyon laflarından bıktık...Milli Eğitimi yönetemediniz önce bunu kabul edin.
veli 4 yıl önce
ÖĞRENCİ SERVİS ARAÇLARI 3 YAŞ ÜZERİ OLMAMALI
lütfen bu konuyu atlamayalım.
Egıtım 4 yıl önce
Sanırım daha önce eski milli egıtım bakanı gelmişti ve 2 sene içinde düzcede egıtım sorunu ve bina sorunu halledip tekli egıtıme gececektik o prafabrik binalardan kurtulacaktık hatta o sene kullanılmayan ödenekleri hemen düzceye aktaracaktı ne oldu tabiki sözde kaldı bizim sorunumuz sözleri takip etmemek bence
14
kapalı