banner851

banner614

EĞİTİMDE DEVRİM!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 53 farklı dersin taslak programının çıkartıldığını belirterek Bakan Yılmaz, tüm halkı 10 Şubat’a kadar görüşlerini paylaşmaya davet etti. Değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS veya LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacağının altını çizen Yılmaz, ara tatilde öğrencilere ödev verilmeyeceğini açıkladı. Yılmaz, "Öğrenci, kendisini zenginleştirecek kitap okuma, sinemaya gitme kültürel mekanları gezme gibi etkinlikler yapsın istiyoruz." dedi.

banner619
Eğitim 13.01.2017, 12:58
5192
EĞİTİMDE DEVRİM!

Milli Eğitim Bakanlığı, güncellenen öğretim programlarını Bakan İsmet Yılmaz'ın katıldığı bilgilendirme toplantısında açıkladı. 

53 farklı dersin taslak programının çıkarıldı
Bakan Yılmaz, 53 farklı dersin taslak programının çıkarıldığını belirterek, söz konusu dersler arasında hayat bilgisi, Türkçe, insan hakları ve yurttaşlık, felsefe, fizik, kimya, matematik ve müziğin olduğunu söyledi. Yeni müfredatın 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde 1, 5 ve 9’ncu sınıflar için uygulamaya geçeceğini açıklayan Bakan İsmet Yılmaz, "Dolayısıyla bu sene ve gelecek sene ve sonraki takip eden sene de değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS veya LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır." şeklinde konuştu. Ayrıca 2, 6 ve 10’ncu sınıflar için değişiklikleri için çalışmaların da önümüzeki yıl yapılacağını söyledi.

"Eksikleri görmek için askıya çıkardık"
"Taslak programı askıya çıkmanın amacı eksikleri görmek, bunları düzeltmek." diyen Bakan Yılmaz, "Siz bunu buraya koydunuz, ancak öğrencilerimize ne faydası olacak diyebilirler. Bunu öğretmenler, müdürler, eğitimle ilgili çalışan herkes söylesin." diye konuştu

Öğrencilere müjdeli haber
Öte yandan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, toplantıda öğrencilere bir müjdeli haber de verdi. Yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi yönünde talimat verildiğini açıklayan Bakan Yılmaz, "Öğrencilere ödev verilmeyecek. Ödev verilmemesini istedik. Öğrenci, kendisini zenginleştirecek kitap okuma, sinemaya gitme kültürel mekanları gezme gibi etkinlikler yapsın istiyoruz. Gördüğü gezdiği yerleri her bir öğrencinin okullar açıldıktan sonra arkadaşlarına anlatmalarının daha doğru olacağını söyledik. Telafi yok ara tatilde. Tatil tatildir." dedi.

Yorumlar (10)
her şey para değil 5 yıl önce
koskoca halk kütüphanesinde okumak bedava. kültür merkezinde tiyatro 3tl.. bir öğretmen olarak ödev verilmemesini çok doğru buluyorum. ne kadar deşarj olurlarsa o kadar güçlü başlar yeni dönem.
Dusunceli 5 yıl önce
Sınama eğlence diyoda öğrencilere ders yaşandığı onların gelecekleri onların bence yeterli değil ders verilsin çalışmak daima iyidir çalışmadan yemek yenmiyor maalesef 3 çocuk okuyanlar ne yapsın okutmak kolay değil bide baba çalışmazsa zo
FARABİLİ 5 yıl önce
farabi anadolu lisesindeyim bize ödev verdiler
Zbt 5 yıl önce
Çok güzel.. Kitap ücretlerini dert edinen arkadaşlar sigaralarından kısıp buna çözüm bulabilir. Para vermeden de kitap sahibi olabilirsiniz, kütüphaneler her zaman üye kabul ediyor.. Bahane üretmek yerine biraz akılcı hareket etseniz keşke.
asabi 5 yıl önce
eğitim sisteminde İmam hatiplerden başka elle tutulur bir gelişme, müspet bir adım yok maalesef! Geçen 15 seneye rağmen! Öğretmenlerin saygı ve şerefini yerlere düşürdü fetöcüler ve bazı başka kimseler. Eğitimde de seferberlik şart!
asabi 5 yıl önce
Ödev çok kötü birşey! Kesinlikle verilmemeli! Neme lazım akıllı bir nesil falan çıkar! Kur'an kursları da ödev vermesin!

Düşünebiliyor musunuz? bu çocuklar ödevsiz filan ne yapacak neler öğrenecek? Kaynak test kitabı filan aldırmak yasak.
Uzman görüşü 2 5 yıl önce
Değerler eğitimi kitabi değil uygualamaya dönük olmalı.Burda öğrenciden hareketle, öğrenci merkezli toplumsal etkinliklere ağırlık verilmeli, öğretmen ve aileler rol model olmalı.Kitabi bilgi yüzeyselleştirir, derinliği yitirir..
Uzman görüşü 1 5 yıl önce
Programlarda göze çarpan tüm programlarda değerler eğitimine yer vermeleri ama programla ilişkilendirilmeleri eksik.Geçmişte değerler eğitimini ayın değeri uygulamaları ile kağıt üzerinde yapıp değersizleştirenlerle aynı yanlış uygulama..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın