banner851

banner614

EĞİTİMDE SAĞLAM ADIMLAR

banner619

Meslek liseleri ve genel durumlarının değerlendirilmesine yönelik toplantı, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Dağlı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kalkınma ajansından, meslek liselerimize güzel projeler aldık. Güdümlü projemiz de 5 Milyon TL maliyet ile kabul edildi” dedi.

banner846
Eğitim 15.10.2018, 16:12 15.10.2018, 19:41
631
banner844

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Düzce Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve meslek liselerinin genel durumlarının ele alındığı toplantıya,  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başta olmak üzere Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı ve il genelinde eğitime devam eden meslek liselerinin müdürleri katılım sağladı.

Meslek liselerinin genel durumunu görüşmek ve izlenecek yol haritasını belirlemek üzere toplandıklarını belirten Vali Dağlı, açıklamasında şunları söyledi:


“Bu yılki genel durumumuzu ortaya koyacağız, ihtiyaçlarımıza bakacağız. Önümüzdeki dönem ile ilgili projeksiyonumuzu değerlendireceğiz. Meslek liseleri gerçekten önemlidir, memleket meselesidir. Hep birlikte bir şeyleri, çok hızlı bir şekilde yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde ayak uydurmamız mümkün değil. Sanayide çalışacak adam bulmamız da pek mümkün olmayacak. Bu güzel gelişmeleri birlikte geliştirmek maksadı ile bir araya geldik. Kalkınma ajansından, meslek liselerimize güzel projeler aldık. Güdümlü projemiz de 5 Milyon TL maliyet ile kabul edildi. Oradan da hibemizi alacağız. Buradaki ticaret odamız, esnaf odamız, organize sanayi bölge müdürlüklerimizin tamamı ve bazı müteşebbislerimiz de buna ortak oldular. İnşallah güzel bir çalışma olacaktır.”

Eğitim konularının konuşulduğu toplantı, Vali Dağlı’nın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

Haber: H.GÜRSOY

Yorumlar (1)
Ali 3 yıl önce
Meslek lisesini tercih eden öğrenci sayısı her sene azalıyor, bu ülke sanayide nasıl kalkınacak, ne çırak kaldı ve ara eleman, derhal önlwm alınmalı teşvik edilmeli meslek liseleri yoksa gelecek karanlık